Przebudowa prawie 9 kilometrów dróg powiatowych, na których wybudowane zostanie ponad 4 kilometry chodników to najważniejszy zakres prac projektu Starostwa Powiatowego w Przemyślu, realizowanego w ramach programu „Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020”.
Pieniądze te zostaną przeznaczone na przebudowę prawie 9 km dróg powiatowych, które w niedalekiej przyszłości służyć będą podróżnym zmierzającym do przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice na Ukrainie[paywall].
Przebudowa drogi powiatowej Hurko – Jaksmanice będzie polegać na poszerzeniu jezdni (5,5 m) i wykonaniu nawierzchni asfaltowej oraz budowie chodnika 2-metrowej szerokości. Podobne parametry zyska ok. 5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej Krówniki – Jaksmanice. Z jedną różnicą – powstanie jedna autobusowa zatoka. Przebudowana zostanie również droga Przemyśl – Łuczyce – Rożubowice. Zostanie poszerzona do 6 m, na długości ponad 500 m z obu stron wybudowany zostanie chodnik oraz jedna zatoka autobusowa.
– Projekt, którego głównym elementem jest remont trzech dróg powiatowych, będzie realizowany na terenie dwóch gmin – Przemyśl i Medyka. Oprócz poszerzeń jezdni do parametrów zgodnych z rozporządzeniem, budowy chodników w miejscowościach Siedliska, Jaksmanice i Krówniki, dojdzie także do przebudowy ronda w Krównikach, przebudowy przepustów i umocnienia poboczy. Wspomniane drogi łączą się z drogą krajową numer 28 i obwodnicą Przemyśla, która z kolei łączy się z drogą wojewódzką, prowadzącą do planowanego przejścia granicznego w Malhowicach – wyjaśnił dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Janusz Hołyszko.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kiedy usłyszymy o sukcesie naszego urzędu miejskiego w Przemyślu?
Ze zdjęcia wynika, że po tych wybudowanych drogach i chodnikach nie wolno będzie chodzić!
Cały powiat przemyski zwija się ,tylko urzędnicy udają że coś robią
Kiedy usłyszymy o sukcesie naszego urzędu miejskiego w Przemyślu?
Ze zdjęcia wynika, że po tych wybudowanych drogach i chodnikach nie wolno będzie chodzić!
Cały powiat przemyski zwija się ,tylko urzędnicy udają że coś robią