Czujny nos psa o imieniu Bruce pomógł w udaremnieniu kolejnego przemytu papierosów. Doszło do niego na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Mobilnego Referatu Realizacji w Korczowej wytypowali do kontroli samochód ciężarowy przekraczający granicę. Według zgłoszenia do odprawy przewożony był nim granulat opałowy w workach typu big bag. W kontroli pomagał pies służbowy Bruce, a jej efektem było ujawnienie blisko 900 paczek papierosów. Towar schowany był w przedniej części podłogi, w siodle naczepy. Do jego ukrycia przyznał się 35-letni kierowca pojazdu, obywatel Ukrainy. Zaledwie kilka dni wcześniej Bruce wskazał ukryte w samochodzie ciężarowym, w kabinie oraz przedniej części podłogi naczepy papierosy, ujawniając blisko 850 paczek wyrobów tytoniowych.
W 2018 r. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 26 mln sztuk papierosów o rynkowej wartości 18 mln złotych. Zatrzymali 87 samochodów, które służyły do przemytu, a także skierowali 876 wniosków o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu oraz 109 wniosków o umieszczenie osób w wykazie cudzoziemców, których pobyt jest niepożądany na terytorium RP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie potrafię zrozumieć.Skoro w ostatnim czasie po zmianie władzy w woj lwowskim w pobliżu naszej granicy tamtejsza policja zatrzymała gotowe do wysyłki kilka kontenerów oraz kilka tirów z papierosami to znaczy,ze ten proceder był w pełnym rozkwicie i "towar" ten szedł do Polski i dalej.A nas się karmi paroma paczkami,które wykrył pies.A gdzie informacje o zatrzymanych tirach i kontenerach po stronie polskiej.Skoro mogą to zrobić na Ukrainie a naszym od lat to się nie udaje.Ciekawe dlaczego?
Wczoraj byłem w ostrowie koło Przemyśla, ładne domki tam stoją :)
Wyjątkowy to jest pan który kierui brucem
Czyli według ciebie przemyt w tirach kwitnie i służbom udaje się złapać mały wycinek?Nie mierz innych swoją miarą. Łatwo jest oskarżać i płuc na kogoś nie znając realiów......znasz jakiś kraj, który całkowicie zlikwidował przemyt?Służby działają według możliwości jakie mają, a myślenie że każdego tira da się skontrolować jest infantylne....spowodowało by to całkowity zastój na granicy i brak obrotu normalnych podmiotow, które odprowadzają kasę z przywożonych towarów. Możemy tylko ubolewać, że nie ma w służbach tak wybitnych jednostek jak Tadeusz, wtedy by się wszystko odmieniło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki...
Nie potrafię zrozumieć.Skoro w ostatnim czasie po zmianie władzy w woj lwowskim w pobliżu naszej granicy tamtejsza policja zatrzymała gotowe do wysyłki kilka kontenerów oraz kilka tirów z papierosami to znaczy,ze ten proceder był w pełnym rozkwicie i "towar" ten szedł do Polski i dalej.A nas się karmi paroma paczkami,które wykrył pies.A gdzie informacje o zatrzymanych tirach i kontenerach po stronie polskiej.Skoro mogą to zrobić na Ukrainie a naszym od lat to się nie udaje.Ciekawe dlaczego?
Wczoraj byłem w ostrowie koło Przemyśla, ładne domki tam stoją :)
Wyjątkowy to jest pan który kierui brucem