Reklama

Św. Jan po 15 latach wróci na swoje miejsce. Policja odzyskała skradzioną rzeźbę

Blisko metrowa, drewniana rzeźba przedstawiająca św. Jana Nepomucena była ozdobą kapliczki we Wrzawach w gminie Gorzyce. W niewyjaśnionych okolicznościach znikła 15 lat temu.

Jakiś czas temu za kwotę 3,5 tys. zł chciał ją sprzedać właściciel jednej z rzeszowskich galerii. Rzeźbę namierzyła policja. Funkcjonariusze z komisariatu w Gorzycach razem z rzeszowskimi policjantami odwiedzili  właściciela lokalu, w którym została wystawiona na sprzedaż. Odzyskaną rzeźbę okazano mieszkańcom miejscowości, w której znajduje się kapliczka. Potwierdzili, że to ta sama figura, która skradziona została z tego miejsca 15 lat temu. Obecnie policja wyjaśnia okoliczności kradzieży. Nie wyklucza, że osobom mogącym mieć związek ze sprawą przedstawione zostaną zarzuty paserstwa.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama