Reklama

Św. Mikołaj znowu zawitał na Rycerskie

Ponad 100 paczek wręczono dzieciom podczas spotkania ze św. Mikołajem na osiedlu Rycerskie w Przemyślu.

To trzecia tego typu akcja w historii parafii pw. Miłosierdzia Bożego, której głównym organizatorem jest Zygmunt Majgier. W osiedlowym pikniku mikołajkowym[paywall] (bo tak oficjalnie nazywała się impreza) wziął udział sam prezydent miasta Wojciech Bakun.

Gospodarzem był proboszcz tamtejszej parafii ks. prałat Janusz Mączka. Sponsorami bogatych paczek mikołajkowych byli: Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Urząd Miejski w Przemyślu, senator RP Mieczysław Golba, prezes spółki sadowniczej Andrzej Szeliga. Całość prowadziła parafialna schola.

Reklama

Święty Mikołaj ze Lwowa w Bolestraszycach

6 grudnia br. uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach odwiedził św. Mikołaj ze Lwowa. Pokonał granicę, ale odległość nie stanowiła wielkiego problemu. Wszystkie dzieci obdarowane zostały lwowskimi słodyczami. Asystowały mu aniołki, które ze względu na salę pełną dzieci miały dużo pracy.

Świętemu towarzyszył muzyk instrumentalista, który zaprezentował zebranym niezwykły koncert. Grał standardy muzyki światowej m.in. na flecie i fletni. Zadziwił publiczność, grając równocześnie na trzech saksofonach. Uczestnicy spotkania gromkimi brawami nagrodzili niezwykłego artystę, a roześmiane buzie dzieci były dla św. Mikołaja najpiękniejszym podziękowaniem.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama