Reklama

Świetlica jak nowa. Skorzystają mieszkańcy, KGW i strażacy

Mieszkańcy Baszni Górnej zyskali nową, atrakcyjną przestrzeń do integracji. Pomieszczenia w świetlicy wiejskiej w Baszni Górnej, w których skupiała się działalność kulturalna i społeczna, dzięki przeprowadzonej modernizacji i rozbudowie są teraz przestronniejsze, bardziej funkcjonalne i ładniejsze.

Prace modernizacyjne podzielone były na trzy etapy. Świetlica przeszła nie tylko kapitalny remont, ale została też rozbudowana i przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Przede wszystkim powiększono salę główną świetlicy, a kuchnia, która ma być zapleczem dla miejscowego koła gospodyń wiejskich, została przebudowana.

Modernizację przeszły też[paywall] toalety, przystosowano je m.in. do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace modernizacyjne objęły również otoczenie wokół budynku. Przy okazji remontu zyskali też druhowie z OSP w Baszni Górnej. Postawiono dla nich nowy garaż, w którym będzie stacjonował zakupiony przez gminę Lubaczów w grudniu 2019 roku lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.

Gmina liczy, że nowoczesny obiekt świetlicy wraz z zagospodarowanym terenem wokół budynku będzie dobrze służył lokalnej społeczności, w tym dzieciom i młodzieży, które będą mogły tu korzystać z ciekawych ofert spędzenia wolnego czasu.

Zaplecze kuchenne z pewnością sprzyjać będzie rozwijaniu działalności przez tutejsze KGW, a strażacy ochotnicy, którzy zyskali niezbędną bazę, będą mieli większy komfort pracy. Sama świetlica ma być też zapleczem do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i rodzinnych.

To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Gmina chce w przyszłości zagospodarować także przestrzeń w sąsiedztwie świetlicy (przy zjeździe z drogi Basznia Dolna – Podlesie – Huta Kryształowa) i dokończyć przygotowywanie terenów rekreacyjnych. Teraz najmłodsi mieszkańcy mają tam do dyspozycji plac zabaw, a młodzież boisko do siatkówki. Tę ofertę mają wzbogacić: boisko do piłki nożnej, parking oraz siłownia pod chmurką.

Reklama

Trzyetapowy projekt opiewał na łączną kwotę 643 tys. 019,07 zł. Przebudowa świetlicy wraz z budową garażu dla OSP zrealizowane zostały za pieniądze pochodzące z budżetu gminy i dotacji zewnętrznych pochodzących z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (163 tys. zł), Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (100 tys. zł) oraz Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 (6 tys. 497 zł).


fot.UG Lubaczów
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama