Mieszkańcy Baszni Górnej zyskali nową, atrakcyjną przestrzeń do integracji. Pomieszczenia w świetlicy wiejskiej w Baszni Górnej, w których skupiała się działalność kulturalna i społeczna, dzięki przeprowadzonej modernizacji i rozbudowie są teraz przestronniejsze, bardziej funkcjonalne i ładniejsze.
Prace modernizacyjne podzielone były na trzy etapy. Świetlica przeszła nie tylko kapitalny remont, ale została też rozbudowana i przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przede wszystkim powiększono salę główną świetlicy, a kuchnia, która ma być zapleczem dla miejscowego koła gospodyń wiejskich, została przebudowana.
Modernizację przeszły też[paywall] toalety, przystosowano je m.in. do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace modernizacyjne objęły również otoczenie wokół budynku. Przy okazji remontu zyskali też druhowie z OSP w Baszni Górnej. Postawiono dla nich nowy garaż, w którym będzie stacjonował zakupiony przez gminę Lubaczów w grudniu 2019 roku lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.
Gmina liczy, że nowoczesny obiekt świetlicy wraz z zagospodarowanym terenem wokół budynku będzie dobrze służył lokalnej społeczności, w tym dzieciom i młodzieży, które będą mogły tu korzystać z ciekawych ofert spędzenia wolnego czasu.
Zaplecze kuchenne z pewnością sprzyjać będzie rozwijaniu działalności przez tutejsze KGW, a strażacy ochotnicy, którzy zyskali niezbędną bazę, będą mieli większy komfort pracy. Sama świetlica ma być też zapleczem do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i rodzinnych.
To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Gmina chce w przyszłości zagospodarować także przestrzeń w sąsiedztwie świetlicy (przy zjeździe z drogi Basznia Dolna – Podlesie – Huta Kryształowa) i dokończyć przygotowywanie terenów rekreacyjnych. Teraz najmłodsi mieszkańcy mają tam do dyspozycji plac zabaw, a młodzież boisko do siatkówki. Tę ofertę mają wzbogacić: boisko do piłki nożnej, parking oraz siłownia pod chmurką.
Trzyetapowy projekt opiewał na łączną kwotę 643 tys. 019,07 zł. Przebudowa świetlicy wraz z budową garażu dla OSP zrealizowane zostały za pieniądze pochodzące z budżetu gminy i dotacji zewnętrznych pochodzących z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (163 tys. zł), Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (100 tys. zł) oraz Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 (6 tys. 497 zł).

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze