Nad Sanem w Przemyślu odbył się obrzęd poświęcenia wody związany ze świętem Jordanu - jednym z najważniejszych świąt u chrześcijan wschodnich. Przewodniczył mu greckokatolicki metropolita przemysko-warszawski abp Eugeniusz Popowicz. W modlitwie wziął także udział rzymskokatolicki metropolita przemyski abp Adam Szal oraz kapłani obrządku łacińskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.patrzcie jak błyskawicznie pojawił się artykuł o święcie Jordanu. Szkoda ,że z innymi wiadomościami jest odwrotnie!
Wstyd na cała Polskę . Sklepy spożywcze opanowane przez Ukraińców , hotele, restauracje, myjnie samochodowe , bazar, urząd miejski i starostwo , policja .
Bo niema polakuw!Sow w Anglii,Holandii,we Wloszech!
Jaki wstyd ?Jak pani nie wstyd pisać takie dyrdymaly.Przejście graniczne w Medyce jest największym na ścianie wschodniej, a Przemyśl miastem granicznym największym w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. To normalne, że tu sa robią zakupy zalatwiaja swoje sprawy w urzędach , myją też auta...itp. Sa tez tacy którzy tu żyja pracują płacą podatki wychowója dzieci są polskimi obywatelami. Czy to że są grekokatolikami czyni ich gorszymi ludzmi? Jordan to piękna niedoceniana tradycja kościoła wschodniego, to pamiątka chrztuJezusa przez świętego Jana . Nie ma tu żadnej polityki ani manifestacji pogladów politycznych. Przemyśl był jest i mam nadzieję będzie podobnie jak np. Gdańsk miastem tolerancyjnym i wielokulturowym.
Marek, nikt nie ma nic przeciwko przemyślanom wyznania grekokatolickiego czy prawosławnego, niech sobie żyją i świętują,kultywują swoją tradycję i kulturę. Ale jesli na te święta przywozi się autokarami z Ukrainy ludzi to jest to już polityka. Żeby nie było, nikt nie może i nie chce zabronić przyjazdu rodzinom z Ukrainy do Przemyśla w celu obchodzenia wspólnego świąt, natomiast celowo organizowane wyjazdy są już polityką. To że na pochody ul.. Słowackiego też są zwożeni autokarami z Ukrainy osobnicy nieprzychylni Polsce i Polakom to też polityka. Mieszkamy tu razem, pracujemy razem, nasze dzieci się bawią razem i to jest normalne i w tym jest tolerancyjność i wielokulturowość. A psuje to wszystko polityka. A polityką jest min. zwożenie ludzi z Ukrainy.
Mnie to cieszy,ze miasto wraca do normalności.Jeszcze zgrzebnej ale normalności.Widzę,że duchowni już są na dobrej drodze.Oby tak dalej.A Przemyśl chcemy czy nie chcemy jest miastem pogranicza nie tylko w sensie fizycznym ale też pogranicza kultur mi tak jest od wieków .Chcemy tego czy też nie chcemy.Może już czas skończyć z tą nienawiścią zasianą urzędowo.Razem mieszkamy itego nie zmienimy .Szanujmy się a będzie dobrze.Wszyscy jesteśmy Przemyślakami,wyznanie czy narodowość nie powinna nas dzielić a łączyć tak jak to jest w cywilizowanym świecie.Znaczna część mieszkańców naszego miasta pracuje w innych państwach.Dla nich jesteśmy inni pod każdym względem ale o dziwo nie wyzywają nas,może i nie lubią Nas a tolerują.Dziwne prawda.Rozumiem,ze znaczny odsetek w naszym mieście to niezaradni,którym nic nie wychodzi.Ale to nie powód by wyżywać się innych .
Brawo! więcej takich głosów życzyłbym sobie i wszystkim mieszkańcom tego miasta. Tylko zgodą i współpracą możemy pchać to miasto w dobrym kierunku. Niech Przemyśl kojarzy się jako ostoja wielonarodowości gdzie życie toczy się w dobrych stosunkach międzyludzkich. Proszę pamiętać, że nienawiść i szowinizm prowadzi zawsze do gorszących sytuacji.
zgadzam się całkowicie z Twoją wypowiedzią ,tylko do tego potrzeba ZGODY i współpracy obydwu narodów a tak niestety nie jest!!
https://kresy.pl/wydarzenia/klimkin-oczekiwalismy-na-taka-decyzje-tk-teraz-trzeba-rozmawiac-o-odnowieniu-naszych-upamietnien-w-polsce/?utm_source=notification&utm_medium=browser&fbclid=IwAR2Ulo-0PjEfVx7hf5kcIBLyfyo133uhktnAsE_RzUlCF9yVYcIfwDzJZKc
Nie znam sie na wielkiej polityce.Mnie interesuje najbliższe otoczenie oraz moje miasto.Marzę o tym,by moje miasto było normalne pod każdym względem.A polityka jest dla polityków.Oni za to biorą wielkie pieniądze,niewyobrażalne dla nas wielkie pieniądze okradając nas i wmawiając,że powinniśmy się dzielić i nienawidzić,przynajmniej w naszym regionie.Historią powinni się zająć historycy,znawcy trupów trupami itp.My powinniśmy zająć się życiem swoim,swoich dzieci i najbliższych żyjąc w zgodzie bez nienawiści. Zobaczcie tylko jak prężnie rozwijają sie regiony gdzie panuje zgoda a na co dzień to prawdziwa mozajka nie tylko narodów.
He he, a zwożenie ludzi autobusami do Częstochowy, na Kalwarię Pacławską to też jest polityka? Ludzie przyjeżdżają, żeby pomodlić i tyle. A wycieczki od nas do Lwowa to też polityka?Jakaś mania.
Gdyby nie ci Ukraińcy z Ukrainy, to miasto pewnie by upadło. Jest to miast na granicy i zrozumiałe, ze będą tu nie tylko Polacy czy osoby z obywatelstwem polskim. Ale dla niektórych, to najlepiej otoczyć się murem i skamleć, że bieda.
Brawo , to potrzebny głos. Bardzo ładnie to wyglądało gdy modlitwę nas Sanem czytał też abp. Szal. Tak powinno być. Duchowieństwo musi dawać przykład.
Komuś jest na rękę podgrzewanie nastrojów. Niestety działania tzw. "patriotów" szkodzą Przemyślowi. Jak można obrażać Ukraińców i liczyć na to, że przyjdzie tu zagraniczny inwestor? Tacy ludzie sobie myślą: obrażają Ukraińców, tzn. będą obrażać i innych nie-Polaków.
Obrażamy Żydów, obrażamy Ukraińców, a na koniec obrażamy siebie.
Oj gdyby nie Ci Żydzi to w pól Przemyśla by nie było...
Przywlekają do nas choroby ..We Lwowie : Odra !
patrzcie jak błyskawicznie pojawił się artykuł o święcie Jordanu. Szkoda ,że z innymi wiadomościami jest odwrotnie!
Wstyd na cała Polskę . Sklepy spożywcze opanowane przez Ukraińców , hotele, restauracje, myjnie samochodowe , bazar, urząd miejski i starostwo , policja .
Bo niema polakuw!Sow w Anglii,Holandii,we Wloszech!