Reklama

Święto Niepodległości na dwóch kółkach

11/11/2021 15:15

Jarosławska brać motocyklowa po raz kolejny zamanifestowała, nie tylko swoją obecność w mieście, ale także przywiązanie do wartości. By uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, spora grupa miłośników jednośladów, przyozdobiona biało-czerwonymi barwami przejechała ulicami miasta.

Organizatorami wydarzenia byli członkowie jarosławskiej grupy „Mototrasa Jarosław i Okolice”. Na ich zaproszenie odpowiedziała pokaźna grupa motocyklistów, którzy w liczbie grubo ponad setki zgromadzili się na jarosławskim Rynku. Tu sformowano kolumnę, a mieniąca się na biało i na czerwono kawalkada różnorodnych maszyn ruszyła w miasto. Motocykliści  przebyli stałą ich trasę, mijając m.in. dzielnicę „Za Parkiem”, ulice Jana Pawła II, Słowackiego, Poniatowskiego, by ulicami Sikorskiego i Lubelską wrócić na Rynek.

Tu złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą twórców II Rzeczpospolitej, wmurowaną w mury ratusza. Tu także motocykliści połączyli swoje siły z organizatorami jarosławskiego wydania akcji „Niepodległa do hymnu” i wraz z mieszkańcami oraz harcerzami odśpiewali hymn, a potem jeszcze „Rotę" oraz pieśń "My, Pierwsza Brygada".


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości