Reklama

Święto Niepodległości w Przemyślu pod znakiem pandemii [ZDJĘCIA]

14/11/2020 13:21

W związku z panującą epidemią koronawirusa obchody Święta Niepodległości wyglądały zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych.

O g. 9 prezydent Przemyśla oraz dowódca Garnizonu Przemyśl złożyli wieńce pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, tablicą mu poświęconą oraz pod pomnikiem Orląt Przemyskich. O g. 10 w bazylice archikatedralnej odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny.

Po niej delegacje: rady miasta, harcerzy, organizacji kombatanckich i społecznych, z zachowaniem wszystkich obecnie obowiązujących standardów bezpieczeństwa, składały wieńce i kwiaty pod pomnikiem Orląt Przemyskich. Zgodnie z zaleceniami organizatorów przemyślanie (często całymi rodzinami) z kwiatami i zniczami przychodzili pod pomnik indywidualnie.

Swój patriotyzm zamanifestowali też kibice „Polonii”, przygotowując oprawę pirotechniczną.  


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości