W Kraśniku odbył się zjazd krajowy Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele z naszego regionu.
Spotkanie odbyło się w związku z 72. rocznicą mordu żołnierzy Armii Krajowej, poległych w miejscowości Borów. Przed pomnikiem w lesie borowskim zostały złożone wiązanki kwiatów, aby uczcić walczących o wolną Polskę.W uroczystości uczestniczyli kombatanci ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Przed uroczystością odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze dla województw podkarpackiego i lubelskiego, podczas którego wybrano władze związkowe. Podczas głosowania ustalono, że powstanie Okręg Roztoczański Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej, reprezentujący dwa województwa: podkarpackie i lubelskie z siedzibą w Horyńcu-Zdroju. Prezesem jednogłośnie wybrany został ppłk Wiesław Wojtowicz, zaś zastępcami zostali Roman Zegarlicki z koła stowarzyszenia w Horyńcu-Zdroju i ppłk Kalinowski z koła w Lublinie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Stowarzyszenie Spadkobierców-to już nie wystarcza że są kombatantami?
Stowarzyszenie Spadkobierców-to już nie wystarcza że są kombatantami?