Reklama

Świętowali kombatanci

W Kraśniku odbył się zjazd krajowy Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele z naszego regionu.

Spotkanie odbyło się w związku z 72. rocznicą mordu żołnierzy Armii Krajowej, poległych w miejscowości Borów. Przed pomnikiem w lesie borowskim zostały złożone wiązanki kwiatów, aby uczcić walczących o wolną Polskę.

W uroczystości uczestniczyli kombatanci ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Przed uroczystością odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze dla województw podkarpackiego i lubelskiego, podczas którego wybrano władze związkowe. Podczas głosowania ustalono, że powstanie Okręg Roztoczański Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej, reprezentujący dwa województwa: podkarpackie i lubelskie z siedzibą w Horyńcu-Zdroju. Prezesem jednogłośnie wybrany został ppłk Wiesław Wojtowicz, zaś zastępcami zostali Roman Zegarlicki z koła stowarzyszenia w Horyńcu-Zdroju i ppłk Kalinowski z koła w Lublinie.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    broż - niezalogowany 2015-08-22 21:20:00

    Stowarzyszenie Spadkobierców-to już nie wystarcza że są kombatantami?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości