Reklama

Świętowali samorządową trzydziestkę [ZDJĘCIA]

26 maja w radymniańskim MOK odbyły się uroczystości związane z rocznicą 30-lecia istnienia samorządu miasta Radymna. Wydarzenie świętowano, wspominając przemiany, jakie zaszły w mieście w ciągu minionych trzech dekad.

Witając zaproszonych gości, wśród których znaleźli się parlamentarzyści, samorządowcy, pracownicy urzędu miasta, szefowie i kierownicy miejskich jednostek oraz przedstawiciele biznesu i lokalnej społeczności, gospodarz miasta Mieczysław Piziurny nawiązał do wydarzeń sprzed 30 lat, które sprawiły, że Radymno zyskało odrębne organy władzy samorządowej. W wystąpieniu wskazał nie tylko na przemiany, jakim podlegało miasto, ale też mówił o planach na przyszłość, obejmujących wytyczone kierunki rozwoju. Była też naturalnie sposobność do złożenia podziękowań wszystkim tym, którzy w minionych latach poświecili się pracy na rzecz lokalnego samorządu – urzędnikom czy szefom miejskich[paywall] jednostek, m.in. Szkoły Podstawowej w Radymnie, Zakładu Gospodarki Komunalnej czy Miejskiego Ośrodka Kultury. Obecny i byli burmistrzowie Radymna odebrali podczas wydarzenia pamiątkowe grawertony, a radni listy gratulacyjne. Nieżyjących już radnych poprzednich kadencji uczczono natomiast minutą ciszy.

Uroczystość była też okazją do złożenia życzeń ks. Grzegorzowi Kowalczykowi, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia posługi kapłańskiej oraz gratulacji nowemu prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej w Radymnie Andrzejowi Czernieckiemu. Była też część artystyczna w wykonaniu wokalistek MOK oraz poczęstunek dla zaproszonych gości.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama