26 maja w radymniańskim MOK odbyły się uroczystości związane z rocznicą 30-lecia istnienia samorządu miasta Radymna. Wydarzenie świętowano, wspominając przemiany, jakie zaszły w mieście w ciągu minionych trzech dekad.
Witając zaproszonych gości, wśród których znaleźli się parlamentarzyści, samorządowcy, pracownicy urzędu miasta, szefowie i kierownicy miejskich jednostek oraz przedstawiciele biznesu i lokalnej społeczności, gospodarz miasta Mieczysław Piziurny nawiązał do wydarzeń sprzed 30 lat, które sprawiły, że Radymno zyskało odrębne organy władzy samorządowej. W wystąpieniu wskazał nie tylko na przemiany, jakim podlegało miasto, ale też mówił o planach na przyszłość, obejmujących wytyczone kierunki rozwoju. Była też naturalnie sposobność do złożenia podziękowań wszystkim tym, którzy w minionych latach poświecili się pracy na rzecz lokalnego samorządu – urzędnikom czy szefom miejskich[paywall] jednostek, m.in. Szkoły Podstawowej w Radymnie, Zakładu Gospodarki Komunalnej czy Miejskiego Ośrodka Kultury. Obecny i byli burmistrzowie Radymna odebrali podczas wydarzenia pamiątkowe grawertony, a radni listy gratulacyjne. Nieżyjących już radnych poprzednich kadencji uczczono natomiast minutą ciszy.
Uroczystość była też okazją do złożenia życzeń ks. Grzegorzowi Kowalczykowi, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia posługi kapłańskiej oraz gratulacji nowemu prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej w Radymnie Andrzejowi Czernieckiemu. Była też część artystyczna w wykonaniu wokalistek MOK oraz poczęstunek dla zaproszonych gości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze