Reklama

Święty Antoni czuwa nad gminą i jej mieszkańcami

Od niedawna z fasady budynku Urzędu Gminy Przeworsk „spogląda” na przechodzących obok mieszkańców św. Antoni. 28 grudnia figurę uroczyście poświęcono, tak samo jak sztandar, który nadano gminie Przeworsk. Mieszkańcy wierzą, że święty z wysokości będzie spoglądał na nich przychylnym okiem, roztaczając opiekę nad całą gminą.

Uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru gminie Przeworsk połączona została z poświeceniem budynku urzędu gminy i umiejscowionej na nim figury św. Antoniego. Zainaugurowała ją msza św. pod przewodnictwem o. Erwina Ceklarza odprawiona w kościele pw. Świętej Barbary w Przeworsku, w którym kult św. Antoniego jest mocno rozwinięty. Jest on zresztą jednym z najpopularniejszych świętych w Kościele katolickim i mimo upływu czasu jego sława nie maleje, a kolejne pokolenia w różnych sprawach wciąż liczą na jego wstawiennictwo. Również gospodarz gminy Przeworsk Daniel Krawiec wyraźnie podkreślił w swojej mowie, że niejednokrotnie doznawała ona wielu łask za pośrednictwem św. Antoniego.

Okazję do świętowania mieszkańcy gminy mieli tego dnia podwójną. Nie tylko należycie uhonorowano świętego, ale też poświęcono sztandar nadany gminie Przeworsk, jak i jej główny budynek, w którym mieści się odremontowany gruntownie urząd gminy.

Reklama

Powiększenie powierzchni użytkowej obiektu i dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych, jak i przeprowadzenie w nim niezbędnych prac poprawiających komfort obsługi petentów było możliwe dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całość inwestycji kosztowała 4 mln 570 tys. zł.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama