Reklama

Sygnały Czytelników: Przemyskie chodniki zimą są zasypane piaskiem [ZDJĘCIA]

03/02/2022 13:09

– Przesyłam kilka zdjęć z przemyskich chodników zimą, zrobionych w losowo wybranych miejscach w Śródmieściu miasta – pisze Czytelnik.

– Pragnę zwrócić uwagę na fatalny ich stan, gigantyczną ilość bezmyślnie sypanego piasku, który utrudnia, zobrzydza i wręcz zniechęca do korzystania z nich na co dzien. Wszystkie przystanki autobusowe, przejścia dla pieszych, chodniki na mostach i poza nimi sypane sa olbrzymimi ilościami piasku, często zamiast dokładnie odśnieżyć.
Pytam sie po co?
Jest wiele przykładów chodników zadbanych, czystych, które  są przez właścicieli sasiednich posesji regularnie odśnieżane, co jest podstawą ich należytego utrzymania. Sypanie bezmyślne piachem jest w większości przypadków zbędne, co najwyżej w bardzo ograniczonym zakresie powinno być stosowane. Po sypaniu piechem chodniki, przede wszystkim miejsca przy przejściach dla pieszych, przystanki powinny być regularnie, na bieżaco czyszczone i zamiatane!
Tak jest w normalnych miastach, o innych pastwach UE nawet nie wspomnę.
Przemyśl musi wyróżniac się, oczywiście negatywnie. I jak tu mówi o mieście turystycznym. Brzydko, brudno, zaśmiecone Śródmieście (...) – uważa przemyślanin.
Przemyślanin
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama