– Z uwagi na trwający sezon grzewczy mieszkańcy muszą znosić takie niedogodności, jak zanieczyszczanie powietrza przez spalanie odpadów, nierzadko plastikowych. Tak jest choćby na początku ulicy Czarnieckiego.
Czasem w godzinach porannych nie sposób otworzyć okna, by przewietrzyć pomieszczenia. Niedaleko Kamiennego Mostu unosi się bowiem chmura dymu wydobywająca się z komina jednego z budynków przy parkingu. Strażnicy miejscy mają w tym temacie więcej uprawnień, więc myślę, że powinni się tą kwestią zainteresować – napomina mieszkaniec.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czarny dym wydobywający się z komina nie zawsze oznacza spalania odpadów. Często problem stanowi przestarzała konstrukcja kotła czy pieca, nieumiejętne palenie oraz brak czyszczenia kominów. Gminy mają kompetencje i środki, by sprawdzać każdy przypadek podejrzanego spalania. Innym problemem jest fakt, jak często to robią urzędnicy czy choćby strażnicy miejscy upoważnieni do wstępu na teren nieruchomości i przeprowadzenia oględzin.
Czarny to resztki niespalonego tzw.węgla. Niebezpieczny to żółty (siarka), szary - czarna zaraza.
TRUJĄCE POWIETRZE ZABIJA POLAKÓW! - FAKT.PLYOUTUBE.COM - TRAPERZY ZNAD WISŁY - ANTY SMOGDRZEWA I KRZEWY - SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PL
Na ulicy Czarneckiego dokonano też , ostatnimi laty, jednej z większych rzezi i eksterminacji drzew (kilkadziesiąt zdrowych, dorodnych okazów!!!). Tak więc smog uderzy z jeszcze większą siłą, zajadłością i brutalizmem etc.PO CO NAM DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL
Zgadzam się, to jak "troszczy" się o drzewa w Przemyślu woła o pomstę do nieba.
Komin kopci ponieważ jest zimny podobnie jak z samochodami
Ulica Mickiewicza - przystanek MZK Rampa - blisko Lidla - śmierdzące palenie jakby plastiku, nie tylko w zimie ale i w lecie podczas upałów, nie można otworzyć okien i szkoda też ludzi stojących na przystanku, którzy wdychają kłęby szarego dymu ....ale chyba nikomu, to nie przeszkadza ?
Dym z komina koło Bowling Club Japa jest stolarnia NOWEX przy ul. Batorego. Palą płytą meblową która jest nasączona klejami itd. Smród niesamowity. Strażnicy miejscy powinni odwiedzić to miejsce
a o "Fabryce lamp" z Boh.Getta nie wspominając! tam stale z komina lecą kłęby czarnego dymu wprost w okna sąsiadujących domów i nic! ilość skarg do straży miejskiej nie zliczę :(
Czarny dym wydobywający się z komina nie zawsze oznacza spalania odpadów. Często problem stanowi przestarzała konstrukcja kotła czy pieca, nieumiejętne palenie oraz brak czyszczenia kominów. Gminy mają kompetencje i środki, by sprawdzać każdy przypadek podejrzanego spalania. Innym problemem jest fakt, jak często to robią urzędnicy czy choćby strażnicy miejscy upoważnieni do wstępu na teren nieruchomości i przeprowadzenia oględzin.
Czarny dym, czyli styropian się pali
Czarny to resztki niespalonego tzw.węgla. Niebezpieczny to żółty (siarka), szary - czarna zaraza.