Reklama

[SYGNAŁY CZYTELNIKÓW] Sami się trujemy

04/02/2020 07:44

– Z uwagi na trwający sezon grzewczy mieszkańcy muszą znosić takie niedogodności, jak zanieczyszczanie powietrza przez spalanie odpadów, nierzadko plastikowych. Tak jest choćby na początku ulicy Czarnieckiego.

Czasem w godzinach porannych nie sposób otworzyć okna, by przewietrzyć pomieszczenia. Niedaleko Kamiennego Mostu unosi się bowiem chmura dymu wydobywająca się z komina jednego z budynków przy parkingu. Strażnicy miejscy mają w tym temacie więcej uprawnień, więc myślę, że powinni się tą kwestią zainteresować – napomina mieszkaniec.


Przemyślanin
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Luft - niezalogowany 2020-02-04 09:58:37

    Czarny dym wydobywający się z komina nie zawsze oznacza spalania odpadów. Często problem stanowi przestarzała konstrukcja kotła czy pieca, nieumiejętne palenie oraz brak czyszczenia kominów. Gminy mają kompetencje i środki, by sprawdzać każdy przypadek podejrzanego spalania. Innym problemem jest fakt, jak często to robią urzędnicy czy choćby strażnicy miejscy upoważnieni do wstępu na teren nieruchomości i przeprowadzenia oględzin. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Biały - niezalogowany 2020-02-04 14:45:54

    Czarny dym, czyli styropian się pali

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Azot - niezalogowany 2020-02-04 15:51:00

    Czarny to resztki niespalonego tzw.węgla. Niebezpieczny to żółty (siarka), szary - czarna zaraza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama