– Jako mieszkanka Przemyśla zdecydowałam się wziąć sprawy w swoje ręce, nie mogąc się doczekać reakcji instytucji odpowiadającej za czystość na przystankach autobusowych.
W sobotę, 18 stycznia, sama umyłam szyby wiaty przystankowej przy ulicy Opalińskiego i dodatkowo pozamiatałam teren przystanku i wokół niego. Mimo że zgłaszałam do odpowiednich instytucji fakt, że przystanek aż prosi się o porządki, moje sugestie zostały zignorowane. Usłyszałam, że przystanki myje się 2 razy w roku, a według mnie należałoby to robić wedle potrzeb. Brak porządku mnie razi, jak również i to, że na przystankach na Kazanowie do tej pory wiszą stare numery linii MZK, choć od dawna obowiązują już nowe. To mylące dla pasażera. Może w tej kwestii łatwiej uda się coś wskórać – zastanawia się Czytelniczka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ale jaja.Tego jeszcze nie grali.Tak zawstydzić tradycyjnie strajkujacych pracowników MZK a także urzędników naszego magistratu jeszcze nikomu się nie udało.Energiczna kobieta rzuciła całe to tałatajstwo na glebe i ze zwykłą szczotka jak z zwycięskim sztandarem stanęła in na watłej piersi w geście zwycięstwa i chwały.Wyobraźcie sobie Tą Panią ze swoimi narzędziami na posiedzeniu Rady Miejskiej.Jak myślicie a ja jestem pewien ,że wystraszyła by to całe niemrawe i nieudaczne gremium snujące niedorzeczne projekty i oderwane od ziemi.Już widzę przestrach w ich oczach.Ale każdy marzyć morzeAle na szczęście to tylko marzenia
Odrobine rzetelności,przystanki nie są MZK ale Miasta,za sprzątanie przystanków[zapewne nie za darmo]odpowiada PGK i tam prosze kierować zastrzeżenia o brudzie[doskonale widocznym o braku szyb itd] zatem jak ma ktoś sie zawstdydzić to nie MZK jak sugeruje tytuł
oglądam sesje RM,już którąś z kolei.....zaczyna się zwykle od słów Szanowny Panie Prezydencie , Sz . P .Vice Prezydencie , Szanowni Państwo Radni, Szanowni .......,Szanowni......,Szanowni......,Szanowni Goście i w końcu przechodzą do sprawy dla której Wysoka Rada się zebrała.Zaczyna się od wytykania błędów poprzedniej ekipy , później targi o "pietruszkę "między tzw.opozycją a rządzącymi miastem , gdzie największym problemem jest kasa.Z tych uszanowań , które deklarowali przy każdym rozpoczęciu zdania zostaje głębokie nieposzanowanie mieszkańców.A ten obrazek wyżej niech Szanownej i Wysokiej Radzie podpowie , że czasem bez kasy też można coś zrobić dla miasta.
Super inicjatywa teraz proponuje zrobić tosamo na przystanku w samym centrum przy ul Jagiellońskiej, zrobić fotkę i wystawić fakturę pgk, trzymam kciuki
No i wracamy do początku:Przystanki i czystość na nich nie jest w gestii MZK (już od lat)Zakład tylko korzysta z przystanków i płaci za zatrzymywanie się na nich. Pan Prezydent a raczej jego służby. Odpowiadają za czystość.
Żal ale gratuluje Pani odwagi. Frustracja korzystających z przystanków sięga zenitu. Takich obskurnych wiat w centrach nie ma juz na wsiach. Wstyd dla władz miasta. Wstyd za wiaty prY Sikorskiego.Wstyd dla mieszkańców. Wstyd za wiaty przy Jagiellońskiej. Do czego nawiązuje ta stylistyka? Takiego żenującego potraktowania korzystających z komunikacji którzy niekiedy musza czekać kilkanaście minut w niechlujnych warunkach w miastach gdzie szanuje sie mieszkańców nie ma.Wstyd
bo to obszczymury, którym nagle włada do łba uderzyła
Wstyd Panie Prezydencie i reszta władzy. Ktoś za Was robotę robi. Już dawno do dymisji pownienien Pan się podać razem z całym urzędem. Nic nie robicie dla miasta. Zero, nie można na Was liczyć.
Wezwanie do zapłaty i rachunek nierobowi Bakunowi i Swiezemy oraz Łapie wystawić trzeba. Piją kawę i nic nie robią. Ostatnia kadencja nierobów.
Każdy się mądrzy. Czyta i przelewa między innymi tutaj swoje wypociny - droga wolna szmatka płyn i każdy przystanek na błysk. Prędzej na to ktoś z UM zwrócił by uwagę niż na te komentarze. Jedni plują na drugich, a drudzy na trzecich itd. Każdy najmądrzejszy. Dobrze że jest teraz internet i można wyładować się publicznie, bo kilkanaście lat do tyłu to przeczytał(a) gazetę swoje mądrości wygłosił między sąsiadów i znajomych i tyle a teraz? Teraz czujemy się spełnieni i jacy ważni, każdy ma tylko dużo do powiedzenia gorzej z wykonaniem.... A gdzie są Ci co śmiecą czy niszczą te przystanki ? Gdzie są ich rodzice czy opiekunowie? - siedzą i komentują, a pociechy siedzą za blokiem czy na przystanku i hulaj dusza piekła nie ma. SPOŁECZNA ZNIECZULICA !
przystanki wszystkie w Przemyślu należą do urzędu miasta a nie do Mzk .Niech się wstydzą urzędnicy po studiach wyższych kursach .Wydział komunikacji zakasac rękawy i do pracy zobaczcie wizytówkę przystanków na Jagielonskiej pełno szczerow śmieci brudu .Mzk jak odpowiadało za przystanki kilka lat temu to straż miejska systematycznie kontrolowana a teraz gdzie są kawkę piją. Po godz 18 tej strach byc czekając na autobus żadnego nadzoru niema że strony straży Miejskiej.A Pan Jacus z urzędu niech się przejdzie zobaczy jak to wygląda .Pozdrawiam
moze by tak zrobic akcje społeczna pokazac rządzącym , że można i umyć w centrum przystanki na ulicy jagielonska??
W radzie same lamusy siedzą. Jeden z tych lamusów tylko czeka na to aż MZK padnie i je przejmie.
Połowa komentarzy z jednego IP xD hahaha dno i wodorosty panie buchow8cz
Cyrk dzieje się też na jagielonskiej brudne szyby liście pozostające z jesieni......ludzie którzy zmieniają rozkłady jazdy naklejaja je na brudne ochydne szyby twierdząc ze mycie do nich nienalezy
Może tak dla przykładu niech każdy z osiedla gdzie znajduje się przystanek posprząta po sobie, w końcu syf robicie nie kto inny tylko wy sami.... Od innych wymagacie, a jedyne na co was stać to tylko obraźliwy komentarz
Czekając na zgon miasta (po długich i ciężkich cierpieniach) można przynajmniej umyć trumnę, bo co innego pozostaje?
Niestety, ale brud nie robi prezydent i magistrat, a sami mieszkańcy, jak Pani będzie go myła przez rok i zawsze będzie czysty, to proszę wówczas się tym chwalić, jednorazowe akcje nic nie zmieniają tylko pod publikę. W Przemyślu na każdym kroku widać "śmieciarzy" ale tych co śmiecą, San został dopiero posprzątany przez więźniów, dziś już są tam śmieci. Cóż elita z Przemyśla już wyjechała, został socjal co nie docenia czyjejś pracy, nauczeni ze wszystko się należy. A po co przystanki skoro przez 10 lat MZK zostało doprowadzone do bankructwa. Ale najlepiej tu w Przemyślu tylko pokazuje się co kto ma robić i jak. Kiedyś za czasów PRL robiło się, a nie tylko pouczało jak teraz. Niech każdy posprząta w okół siebie i będzie czysto jak na sali operacyjnej .
Te przystanki to w pierwszej kolejności przydałoby się wymienić na nowe. Bo nie ważne jak je umyjemy one dalej będą wyglądać źle
A czy w wydziale komunikacji który odpowiada za przystanki w mieście nie jest zatrudniony syn bylej pani sekretarz miasta ltorego brat odpowiadal za kampanie pis??? Taka fachowość w tym wydziale
Ile głosów miał w II turze szanowny nam panujący?Czas pomóc panującemu coby nie było jak po PGR - Nehrybka.
Przecież w ramach akcji sprzątania świata, państwo nauczycielstwo może tez wesprzeć z młodzieżą akcję sprzątania swojego miasta. Byłaby to super nauka dla młodych . Kiedyś dawno temu za moich czasów tak było. Tamci nauczyciele pracowali po 30-40 godzin, na lekcje wchodzili równo z dzwonkiem . Szanowali nas a my ich.
Zamiast kłócić się do kogo należą przystanki a pośrednio do mzk gdyż mzk jak Pgk jest miejskie trzeba powiedzieć że miasto tonie w brudzie.
Najgorzej jest na Jagielońskiej, te przystanki wyglądają jak lumpiarnia, strach tam wieczorem siadać, bo nawet światła nie ma...
Ale jaja.Tego jeszcze nie grali.Tak zawstydzić tradycyjnie strajkujacych pracowników MZK a także urzędników naszego magistratu jeszcze nikomu się nie udało.Energiczna kobieta rzuciła całe to tałatajstwo na glebe i ze zwykłą szczotka jak z zwycięskim sztandarem stanęła in na watłej piersi w geście zwycięstwa i chwały.Wyobraźcie sobie Tą Panią ze swoimi narzędziami na posiedzeniu Rady Miejskiej.Jak myślicie a ja jestem pewien ,że wystraszyła by to całe niemrawe i nieudaczne gremium snujące niedorzeczne projekty i oderwane od ziemi.Już widzę przestrach w ich oczach.Ale każdy marzyć morzeAle na szczęście to tylko marzenia
Odrobine rzetelności,przystanki nie są MZK ale Miasta,za sprzątanie przystanków[zapewne nie za darmo]odpowiada PGK i tam prosze kierować zastrzeżenia o brudzie[doskonale widocznym o braku szyb itd] zatem jak ma ktoś sie zawstdydzić to nie MZK jak sugeruje tytuł
oglądam sesje RM,już którąś z kolei.....zaczyna się zwykle od słów Szanowny Panie Prezydencie , Sz . P .Vice Prezydencie , Szanowni Państwo Radni, Szanowni .......,Szanowni......,Szanowni......,Szanowni Goście i w końcu przechodzą do sprawy dla której Wysoka Rada się zebrała.Zaczyna się od wytykania błędów poprzedniej ekipy , później targi o "pietruszkę "między tzw.opozycją a rządzącymi miastem , gdzie największym problemem jest kasa.Z tych uszanowań , które deklarowali przy każdym rozpoczęciu zdania zostaje głębokie nieposzanowanie mieszkańców.A ten obrazek wyżej niech Szanownej i Wysokiej Radzie podpowie , że czasem bez kasy też można coś zrobić dla miasta.