Ćwiczą pamięć i koncentrację, wyrabiają umiejętność logicznego myślenia, uczą wytrwałości i ułatwiają rozumienie pojęć matematycznych. O tych wszystkich zaletach szachów przekonali się wychowankowie Przedszkola nr 9 w Przemyślu. Na koniec roku przedszkolnego odebrali zasłużone dyplomy za aktywny udział w zajęciach szachowych.
W czerwcu w Przedszkolu nr 9 w Przemyślu im. Czytelników Życia Przemyskiego miała miejsce szczególna uroczystość – rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-recytatorskiego pod hasłem „Bajkowa kraina szachów”. Był on zwieńczeniem całorocznej pracy grupy 5- i 6-latków pod okiem Doroty Magoń-Więcyk, która w placówce realizuje autorski program „Szach-mat w przedszkolu”, ucząc maluchy zasad królewskiej gry.
Każdy uczestnik zajęć, przebrany w przygotowany specjalne na tę okazję i nawiązujący do gry w szachy strój, otrzymał pamiątkowy dyplom i medal za udział w konkursie, które wręczyła zaproszona na to spotkanie Zofia Bator – konsultant do gry w szachy z ramienia Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli i instruktor gry w szachy w przemyskim MDK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze