Reklama

Szach-mat od przedszkola

Ćwiczą pamięć i koncentrację, wyrabiają umiejętność logicznego myślenia, uczą wytrwałości i ułatwiają rozumienie pojęć matematycznych. O tych wszystkich zaletach szachów przekonali się wychowankowie Przedszkola nr 9 w Przemyślu. Na koniec roku przedszkolnego odebrali zasłużone dyplomy za aktywny udział w zajęciach szachowych.

W czerwcu w Przedszkolu nr 9 w Przemyślu im. Czytelników Życia Przemyskiego miała miejsce szczególna uroczystość – rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-recytatorskiego pod hasłem „Bajkowa kraina szachów”. Był on zwieńczeniem całorocznej pracy grupy 5- i 6-latków pod okiem Doroty Magoń-Więcyk, która w placówce realizuje autorski program „Szach-mat w przedszkolu”, ucząc maluchy zasad królewskiej gry.

Każdy uczestnik zajęć, przebrany w przygotowany specjalne na tę okazję i nawiązujący do gry w szachy strój, otrzymał pamiątkowy dyplom i medal za udział w konkursie, które wręczyła zaproszona na to spotkanie Zofia Bator – konsultant do gry w szachy z ramienia Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli i instruktor gry w szachy w przemyskim MDK.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama