W połowie grudnia w auli I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu odbył się 8. Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego.
– Celem turnieju było nie tylko umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwijania swoich zainteresowań, ale też rozpropagowanie szachów wśród młodzieży. Cieszy nas, że z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie tą dyscypliną wśród uczniów. Rozgrywki odbywały się w miłej, choć pełnej skupienia atmosferze. Wszystkim zawodnikom i nagrodzonym gratulujemy i życzymy wielu zwycięstw na szachownicy! – zaznacza Agnieszka Zaleszczyk, koordynatorka imprezy.Głównym organizatorem było I LO, współorganizatorami byli: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie o. Przemyśl, Sportowo-Kulturalny Klub Szachowy w Przemyślu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu. Zdobywcom I, II i III miejsca puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody wręczyli: Tomasz Dziumak, dyrektor I LO, Agnieszka Zaleszczyk, nauczycielka I LO i organizatorka turnieju, oraz Magdalena Majewska, kierownik Działu Organizacji i Promocji PWSW w Przemyślu.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli:
I miejsce – Karol Chrzan (LO I)
II miejsce – Piotr Lewicki (LO I)
III miejsce – Paweł Jeżak (LO I)
W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Grzegorz Pańczuk (GSA I LO)
II miejsce – Dymitr Komarow (Gim. 5)
III miejsce – Bartłomiej Szeląg (GSA I LO)
Wśród dziewcząt I miejsce zdobyła uczennica I LO Natalia Szczepanik, wyprzedzając Klaudię Wośnicką z II LO o 1 punkt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze