Marzenia uczniów krównickiej podstawówki o nowej sali sportowej się spełniły. Nowy, wyczekiwany przez wszystkich obiekt uroczyście oddano do użytku w Dzień Dziecka – 1 czerwca. Teraz bez przeszkód można realizować w murach szkoły sportowe pasje.
Budowa sali gimnastycznej przy SP w Krównikach wystartowała jeszcze we wrześniu 2022. Czas płynął, mury pięły się do góry, aż w końcu doczekano się finału przedsięwzięcia, z którego najbardziej cieszą się chyba ci z największym zacięciem do uprawiania sportu. Nowy obiekt poświęcił proboszcz parafii w Krównikach – ks. Tadeusz Piwiński. Jak na otwarcie przystało, było symboliczne przecięcie wstęgi i przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości, których przywitała dyrektor placówki Edyta Turek. Nie zabrakło na wydarzeniu przedstawicieli władz gminy, powiatu i województwa. Kilka słów do zgromadzonych skierowali w ramach tej okazji wójt gminy Przemyśl Marek Wasiewicz, poseł Marek Rząsa, starosta przemyski Bożena Ryczan i wicemarszałek województwa Piotr Pilch. Starosta B. Ryczan wyraziła nadzieję, że nowa sala będzie miejscem, które pozwoli na rozwijanie sportowych talentów i będzie sprzyjać integracji. Wicemarszałek P. Pilch, życząc uczniom sukcesów sportowych, podkreślił z kolei, że piękny i potrzebny obiekt powstał m.in. ze środków Polskiego Ładu. Padło też wiele słów na temat korzyści, jakie przyniesie uczniom nowa infrastruktura sportowa. Tym bardziej, że została ona wyposażona w nowoczesny sprzęt do uprawiania różnych dyscyplin sportu, co umożliwi uczniom rozwijanie umiejętności. Te ostatnie młodzież zaprezentowała zresztą podczas okolicznościowego programu artystycznego. Było energetycznie, dynamicznie i brawurowo za sprawą pokazów tanecznych, akrobatycznych, ale też występów wokalnych. Wydarzenie uświetniła obecność formacji ze Studia Tańca Chillout z Przemyśla, a zwieńczył je smaczny poczęstunek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze