Reklama

Szkolne laboratorium marzeń otwarte [ZDJĘCIA]

01/10/2018 13:42

Sala w Szkole Podstawowej w Kosienicach zamieniła się w profesjonalne minilaboratorium. Wszystko dzięki zwycięstwu w konkursie „Koloratorium”, organizowanym przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

– Wysłaliśmy nasze zgłoszenie właściwie w ostatniej chwili i okazało się, że wygraliśmy. Dzisiaj mamy przyjemność otworzyć wyjątkową salę. To dla nas ogromne wydarzenie. Przyszli rodzice, przedstawiciele władzy oraz reprezentanci fundatora nagrody. Jest to pracownia biologiczno-chemiczna, której pełne wyposażenie, o wartości 30 tysięcy złotych, dostaliśmy za zdobycie pierwszego miejsca. Dodatkowo, otrzymaliśmy fundusze na remont tej sali, więc jest piękna i kolorowa. Uczniowie mają do dyspozycji między innymi tablicę interaktywną, urządzenia do wykonywania doświadczeń, mikroskopy czy modele anatomiczne człowieka – mówi dumna dyrektor szkoły Małgorzata Wróbel-Makuchowska.

Gościem specjalnym wydarzenia była dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, pracownik naukowy Katedry Biotechnologii Środowiskowej na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Przeprowadziła ona pierwszą, pokazową lekcję w nowej sali, prezentując uczniom ciekawe eksperymenty. Na wydarzeniu obecne były także przedstawicielki Śnieżki: Aleksandra Małozięć, manager ds. komunikacji korporacyjnej i Dominika Kurzawa, specjalistka ds. komunikacji.

Reklama


fot.Miłosz Wilgucki
Na uroczystym otwarciu „Koloratorium” obecna była społeczność szkolna, rodzice, reprezentantki „Śnieżki” oraz przedstawiciele lokalnej władzy.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama