W poniedziałek, 3 września br. ponad 4,5 miliona uczniów z blisko 24 tysięcy szkół rozpoczęło zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2018/2019. W szkołach podstawowych będzie uczyć się ponad 3 miliony uczniów, w tym w I klasie około 361 tysięcy dzieci.
Jak informuje Ministerstwo Edukacji, w szkołach ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych (liceach ogólnokształcących, technikach, oddziałach zasadniczych szkół zawodowych w szkołach branżowych i szkołach przysposabiających do pracy) nowy rok szkolny rozpoczęło[paywall] ok. 1 milion uczniów, natomiast w branżowej szkole I stopnia w klasach I i II – 113 tysięcy uczniów. Do klasy III gimnazjum będzie uczęszczać ok. 355 tysięcy uczniów. W szkołach policealnych nowy rok szkolny zainaugurowało ok. 226 tysięcy słuchaczy, a w liceach ogólnokształcących dla dorosłych 146 tysięcy słuchaczy.
Poniedziałek, 3 września br. był również pierwszym dniem zajęć dydaktyczno wychowawczych dla ponad 1,4 miliona dzieci w wieku 3-6 lat z blisko 22 tysięcy przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego. Rozpoczęły właśnie rok szkolny jest kolejnym etapem wprowadzania nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w klasie II, V i VIII szkoły podstawowej.
W roku bieżącym kontynuowane będzie wsparcie dla gimnazjów przekształcanych w szkoły podstawowe, ale także gimnazjów przekształconych już w roku poprzednim. Pomoc przeznaczona może być na doposażenie pomieszczeń, świetlic, wyposażenie pomieszczeń do nauki w meble oraz dostosowanie sanitariatów do potrzeb dzieci młodszych. Na wydatki związane z przekształcaniem gimnazjów w szkoły podstawowe przekazano do realizacji wnioski na kwotę 10,3 miliona złotych.
Od 15 do 17 kwietnia 2019 r. po raz pierwszy zostanie przeprowadzony egzamin ósmoklasisty. Uczeń obowiązkowo przystąpi do egzaminu z trzech przedmiotów: języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Ponadto Centralna Komisja Egzaminacyjna planuje przeprowadzenie w grudniu 2018 r. próbnego egzaminu ósmoklasisty.
Egzamin gimnazjalny w terminie głównym zaplanowano od 10 do 12 kwietnia 2019 r. Zostanie przeprowadzony dla uczniów dotychczasowych klas gimnazjalnych. Przystąpią do niego również słuchacze gimnazjum dla dorosłych oraz osoby zdające egzamin eksternistyczny z zakresu obowiązkowych zajęć edukacyjnych określonych w ramowym planie nauczania dla gimnazjum dla dorosłych. Egzamin ten będzie przeprowadzany do roku szkolnego 2019/2020 włącznie. W 2019 r. do tego egzaminu przystąpi około 355 tys. uczniów. Egzamin gimnazjalny składa się z 3 części: umanistycznej (z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka polskiego), matematyczno-przyrodniczej (z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki) oraz z języka obcego nowożytnego.
Egzamin maturalny w 2019 r. odbędzie się na dotychczasowych zasadach i rozpocznie się 6 maja. Absolwenci szkół przystąpią wtedy do egzaminu pisemnego z języka polskiego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szok i niedowierzanie.1go września zapełniły się szkoły .Nawer CNN RU1 iAljazira o tym nówły.
Człowiek rodzi się mądry - potem idzie do szkoły.
YOUTUBE.COM - SZKOŁA=DEPRESJA I PROBLEMY PSYCHICZNE
''Szkoła nie nauczyła mnie niczego pożytecznego - oprócz czytania i pisania.'' - JOHN LENNON
W Przemyślu kształci się i rośnie nowe pokolenie dla którego wyjazd za granicę to przeznaczenie a nas będzie czekać wyludnienie
Szok i niedowierzanie.1go września zapełniły się szkoły .Nawer CNN RU1 iAljazira o tym nówły.
Człowiek rodzi się mądry - potem idzie do szkoły.
YOUTUBE.COM - SZKOŁA=DEPRESJA I PROBLEMY PSYCHICZNE