Reklama

„Szlachetna Paczka” po raz kolejny w Przemyślu

Po raz kolejny Przemyśl dołączył do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. – Chcemy pokazać, że nie jest nam obojętny los potrzebujących rodzin z naszego miasta. Zapraszamy do udziału wszystkich! – apeluje lider Rejonu Przemyśl Izabela Domszy.

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt pomocy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie „Wiosna” od 2001 r. Jego głównym założeniem jest przekazanie rzeczowej pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Akcja ma charakter wybitnie lokalny – w każdej miejscowości tzw. lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby[paywall]. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, z której indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej paczkę, a więc pomoc odpowiadającą na jej konkretne potrzeby.


fot.ze zbiorów własnych
Tak wygląda oficjalny plakat kolejnej edycji akcji „Szlachetna Paczka”.

Reklama

Włączcie się!

W latach poprzednich do zbiórki włączyli się mieszkańcy miasta, ale także władze z pracownikami urzędu, prezesi spółek, miejscy radni, firmy, instytucje oraz służby mundurowe. Z zebranych pieniędzy wolontariusze zakupili dla najbardziej potrzebujących rodzin niezbędne artykuły codziennego użytku. – Podczas wcześniejszych zbiórek w naszym mieście oraz powiecie przemyskim nie było rodziny, która nie zostałaby obdarowana paczką od darczyńców. To dzięki Wam święta Bożego Narodzenia dla tych osób były radosne, a my udowodniliśmy, że potrafimy się zjednoczyć we wspólnym celu, jakim jest pomoc w trudnym momencie życia – cieszy się I. Domszy.

W Przemyślu i okolicach wciąż na naszą pomoc czeka wiele rodzin. Byłoby wspaniale, gdybyśmy znowu pokazali wrażliwość i serce. Wolontariusze przemyskiej akcji liczą i będą wdzięczni za każdą pomoc. Przyda się każda przysłowiowa złotówka.

Reklama

– Jeszcze raz zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, którego wartość można zmierzyć nie tylko ilością przekazanej pomocy materialnej, ale przede wszystkim setkami serc, które dzięki państwa zaangażowaniu rozgrzeją się prawdziwym dobrem. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy rusza w Przemyślu drugi projekt Stowarzyszenia Wiosna – Akademia Przyszłości, która pomaga dzieciom z trudnościami w osiąganiu lepszych wyników w nauce i poznawaniu swoich mocnych stron. Liderem akademii na terenie miasta jest Paulina Dzimira, a kolegium znajduje się w Szkole Podstawowej numer 11 – podsumowała I. Domszy.

Dodatkowe informacje na temat akcji można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 606 239-216 (Elżbieta Dobrowolska).


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    paczka - niezalogowany 2016-10-29 15:52:04

    Zapraszam do odwiedzenia spółek Miejskich-czekamy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama