Reklama

„Szlachetne Paczki” znowu trafiły do najbardziej potrzebujących z Przemyśla i okolic [ZDJĘCIA]

Przedostatni weekend przed świętami Bożego Narodzenia (10 – 11 grudnia br.) nazywany jest „Weekendem Cudów”. Wszystko dzięki wspaniałym wolontariuszom ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, którzy po raz 22. przekazali najbardziej potrzebującym świąteczne dary. Nie inaczej było w Przemyślu.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działa już od 2001 r. Wbrew pozorom, jej członkowie nie zajmują się tylko robieniem paczek.

Paczka jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. To wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują pomoc. Szukają ludzi w trudnej sytuacji, których dotknął los, jest im ciężko. Wolontariat w „Szlachetnej Paczce” jest wymagający, ale też daje satysfakcję, bo efekty zaangażowania można doświadczyć bardzo szybko.

„(...) Wolontariat zaczyna się czterostopniową rekrutacją, następnie odbywają się szkolenia. A potem SuperW wchodzi w życie ludzi, których dotknęła bieda czy tragedia. Poznaje ich historię, stara się o poprawę ich losu. Co ciekawe, najczęściej trafiają do nas ludzie mocno zajęci. Bo czują, że czas poświęcony na Paczkę jest wartościowy i efektywny. To zaangażowanie, które daje radość i satysfakcję (...)” – można przeczytać m.in. na stronie internetowej programu.

Reklama

Przemyski „Weekend Cudów”

Przemyska ekipa „Szlachetnej Paczki” swoją siedzibę ma w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu. Tam jest serce akcji, tam trafiają wszystkie rzeczy przekazane przez darczyńców, tam są sortowane i pakowane według potrzeb.

10 i 11 grudnia br. także tam trwał „Weekend Cudów”. W br. 24 rodziny zostały[paywall] włączone i obdarowane przez darczyńców, głównie firmy z regionu przemyskiego.

– Piętnaścioro wolontariuszy 10 i 11 grudnia z pomocą panów kierowców z przemyskiego urzędu miasta i firmy Greinplast rozwiozło paczki do rodzin z Przemyśla i najbliższych miejscowości. Na niedzielę, kiedy wszystkich zaskoczył potężny opad śniegu, zostały nam jeszcze trzy adresy. Mimo przeszkód, udało się dojechać z paczkami między innymi do Łuczyc. Oprócz darczyńców zbiórki przede wszystkim żywności prowadzone były przez policję, wojsko, pogotowie ratunkowe, a także szkoły – wyliczyła Paulina Szubra, liderka „Szlachetnej Paczki” w Przemyślu.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama