Reklama

Szlachetne Paczki trafiły do najbardziej potrzebujących

25/12/2020 09:54

W weekend 12 – 13 grudnia br. odbył się krajowy finał akcji „Szlachetna Paczka”. Po raz pierwszy wolontariusze z pomocą dla najbardziej potrzebujących trafili w rejon Kańczugi. 23- osobowa paczkowa rodzina rozprowadziła 33 pakiety Szlachetnej Paczki. Razem to 512 paczek, wartych ponad 150 tys. zł.

To był prawdziwy weekend cudów, tym cenniejszy, że społeczność gminy Kańczuga przeżyła go po raz pierwszy. Choć „Szlachetna Paczka” to akcja dobroczynna organizowana w okresie świątecznym od kilku już lat, to pomysł, by przyłączyć się do niej, zrodził się w grupie mieszkańców tej części województwa podkarpackiego, kiedy włączyli się w wakacyjną pomoc dla ofiar powodzi, która przeszła w latem w regionie. Dzięki zaangażowaniu tej grupy jeszcze w listopadzie Kańczuga dołączyła do paczkowej rodziny. Początkowo[paywall] trzon grupy stanowiła piątka, reprezentująca tutejsze stowarzyszenie EWIS. Liczba wolontariuszy szybko urosła i ostatecznie w weekend, finalizujący akcję dla kańczuckiej „Szlachetnej Paczki”, pracowały 23 osoby. To ich gorące serca, ale i ofiarność darczyńców (paczki przychodziły z Gdyni, Warszawy, Krakowa, Mielca, Jarosławia, 2 darczyńców było z Kańczugi, 1 z Holandii) sprawiły, że pomoc trafiła do 33 rodzin. Przekazano do nich w sumie 513 paczek z pomocą materialną, której wartość oszacowano na blisko 150 tys.

– Jestem bardzo  zadowolona z przebiegu akcji. Wszyscy wolontariusze, pomimo że po raz pierwszy w „Szlachetnej Paczce”, stanęli na wysokości zadania. Byli pod wielkim wrażeniem dobroci i ofiarności darczyńców – ocenia Teresa Łuczyk, prezes stowarzyszenia EWIS. –Finał okazał się dla nas wszystkich bezcennym czasem, czasem magii, wzruszeń i genialnych postaw wielu ludzi o szlachetnych sercach – dodaje. Pytana o  przyszłość „Szlachetnej Paczki” w Kańczudze, nie ma większych wątpliwości. – Wielkie serca darczyńców, radość, niedowierzanie rodzin podczas Weekendu Cudów, wzruszenie i łzy szczęścia obdarowanych utwierdziły wolontariuszy w przekonaniu, że warto pomagać. Jestem przekonana, że „Szlachetna Paczka” wróci do Kańczugi za rok – zapowiada.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama