Po raz szósty w ciągu pięciu ostatnich miesięcy przed Domem Ukraińskim przy ul. Kościuszki w Przemyślu doszło do chuligańskiego wybryku – zerwania flagi narodowej Ukrainy. We wszystkich przypadkach sprawcy zostali ustaleni i ukarani. Pytanie: czy wystarczająco surowo, aby nie popełniać podobnych przestępstw?
Z całą pewnością wpływ na takie zachowania ma odrażająca fala hejtu, jaka od wielu miesięcy przetacza się przede wszystkim przez portale społecznościowe i przemyślane, dokładnie „skrojone”, zaplanowane prowokacje i manipulacje, z którymi systematycznie ma się styczność w internecie i które regularnie publikowane są przez osoby bardziej lub mniej znane zarówno w naszym regionie, jak i w Polsce.
W poniedziałek, 27 października br., dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w nocy z 26 na 27 października br. doszło do usunięcia flagi Ukrainy oraz uszkodzenia masztu, na którym ta była umocowana. Flagi od wielu miesięcy łopoczącej tuż obok biało-czerwonej flagi Polski, przed wejściem do budynku Domu Ukraińskiego przy ul. Kościuszki.
– Faktycznie doszło to takiego zdarzenia. Policjanci z komendy miejskiej policji ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn. To 21- i 23- letni mieszkańcy Przemyśla. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu
– poinformowała oficer prasowy KMP w Przemyślu młodszy aspirant Karolina Kowalik...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 81% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze