Mając na względzie bezpieczeństwo pacjentów i ich ochronę przed zakażeniami, Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu wprowadził ograniczenia w odwiedzinach. Obejmują m.in. limity czasowe i liczbowe. Placówka wprowadziła też wymóg maseczek i dezynfekcji rąk.
Ograniczenia obowiązują od dziś, 12 grudnia, i są powodowane obserwowanym wzrostem zachorowań. Jak tłumaczy szpital, wynikają z potrzeby minimalizacji ryzyka transmisji zakażeń wśród pacjentów, szczególnie tych z grup ryzyka.
O czym musimy pamiętać odwiedzając chorych? Przede wszystkim zobowiązani jesteśmy do założenia maseczki zakrywającej nos i usta oraz dezynfekcji rąk przed wejściem i wyjściem z oddziału. Wprowadzono też limity. Jednego chorego może odwiedzać jednocześnie tylko jedna osoba pełnoletnia, a wizyta nie powinna trwać dłużej niż pół godziny i odbywać się w godzinach wyznaczonych przez kierownika oddziału. W przypadkach szczególnych odwiedziny mogą odbywać się wyłącznie za zgodą lekarza kierującego oddziałem – dotyczy to np. pacjentów w stanie ciężkim.
„W przypadkach izolacji pacjenta lub przebywania w obszarze intensywnego nadzoru medycznego odwiedziny są możliwe za zgodą personelu, z zastosowaniem dodatkowych środków ochronnych wskazanych przez personel, natomiast w SOR pacjentowi może towarzyszyć maksymalnie jedna osoba pełnoletnia (nie dotyczy miejsca wzmożonego nadzoru)” – informuje szpital w Przemyślu.
Warto pamiętać, że odwiedzający nie powinien mieć objawów infekcji. Co więcej pacjentom można przynosić tylko niezbędne rzeczy, a każdy odwiedzający zobowiązany jest do pozostawienia odzieży wierzchniej w portierni szpitalnej przy wejściu głównym.
Personel szpitala prosi o wyrozumiałość oraz o korzystanie – w miarę możliwości – z kontaktu telefonicznego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze