Reklama

Szpitalny Oddział Ratunkowy – kolejna wielka inwestycja w jarosławskim COM

10/10/2018 17:18

O planach starosty i dyrektora placówki mówiło się od dawna. W piątek, 5 października, oficjalnie potwierdzono blisko 9- milionowe dofinansowane z Ministerstwa Zdrowia, pozwalające zrealizować przedsięwzięcie. Nowy SOR ma być gotowy w I kwartale przyszłego roku.

– Jest to dla mnie szczególna radość, że to, o czym mówiliśmy przed czterema laty, na kilka dni przed zakończeniem kadencji ma ten szczęśliwy finał – mówił na spotkaniu z dziennikarzami starosta Tadeusz Chrzan. – Izba przyjęć funkcjonująca przy oddziałach urazowych do dzisiaj była „wąskim gardłem” w jarosławskim szpitalu. W momencie, gdy uruchomimy SOR, wszystkie problemy, z którymi na dzień dobry spotykali się nasi pacjenci, zostaną usunięte – dodał. Z kolei dyrektor COM Stanisław Krasny poinformował, że dofinansowanie z ministerstwa pozwozili na rozstrzygnięcie, najpewniej do 11 października, przetargów na wykonawstwo prac remontowych, a w następnej kolejności na zakup wyposażenia.[paywall]

SOR w prima aprilis

Reklama

S. Krasny mówił też o planowanej organizacji oddziału. Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie miał czterołóżkowy tzw. triaż (umożliwiający służbom medycznym segregację rannych w zależności od stopnia zagrożenia zdrowia i życia) dla najcięższych przypadków, 6 łóżek obserwacyjnych, sale do resuscytacji i intensywnej terapii, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia administracyjno-porządkowe. Według harmonogramu przebudowa najstarszego skrzydła szpitala powinna się zakończyć na przełomie zimy i wiosny przyszłego roku. 1 kwietnia SOR ma być gotowy do użytku. Oczywiście nie obyło się bez kolejnych zapowiedzi inwestycji w szpitalu. Wymieniono tu termomoedernizację obiektów, modernizację sieci energetycznej, budynek dla przychodni specjalistycznych, łącznik oraz kuchnię.

Warto także odnotować, że jarosławski szpital, jako jeden z 208 szpitali na 820 w całej Polsce, otrzymał pozytywne rozstrzygnięcie co do tzw. certyfikatu akredytacyjnego oraz że w środę, 3 października, niedawno oddane skrzydło COM wizytowała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ZORIENTOWANY - niezalogowany 2018-10-11 20:54:02

    Szanowny Panie kandydacie NA WÓJTA GMINY JAROSŁAW PAWLE FRANKIEWICZU Zaciekawił mnie tytuł Pana artykułu „chcemy odmłodzić gminę” – jeżeli Pan jeszcze o tym nie wie, gmina to ogół jej mieszkańców czyli nasi szanowni seniorzy , mieszkańcy naszych miejscowości mogą czuć się zagrożeni Pana sztandarowym hasłem. Pisze Pan, że do kandydowania skłonili Pana znajomi. A czy ci znajomi wiedzą, że chciał Pan wyłudzić z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach. Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy.??A może ci znajomi wiedza o zakupie przez Pana działek rolnych przy obwodnicy miasta Jarosławia, z chęcią ich odrolnienia jako Wójt Gminy i wybudowania tam stacji benzynowej?Czyżby Pański ojciec tak mało zorientowany w geodezji o tym nie wiedział, że tak Pana zachęcał do kandydowania??? Zarzuca Pan gminie że jest źle zarządzana. Proszę sprawdzić Nowiny z 11.10.2018r. opublikowany niezależny ranking gmin . Nasza gmina zajęła 3 miejsce w skali byłego województwa przemyskiego czy to według Pana jest to złe zarządzanie. Dalej zarzuca Pan stwarzanie układów w gminie - no cóż każdy ocenia ludzi według siebie. Co do prowadzonej przez Pana działalności skoro jest tak dobrze to dlaczego potrzebna jest Panu posada wójta? Przecież to są sprzeczne interesy, no chyba że do ciągnięcia prywatnych zysków. Jeżeli chodzi o odcięcie naszych miejscowości od miasta również się z tym nie zgadzam. Mamy bardzo dobre drogi gminne ale aby wydawać osądy trzeba wiedzieć, że przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, gminne, wojewódzkie, krajowe, którymi gmina nie zarządza. Co więcej gdyby nie dofinansowanie z budżetu gminy wiele z tych dróg i chodników nie byłoby robione. Wywóz odpadów – harmonogram wywozu na 2018 rok został zmieniony pilotażowo na wniosek mieszkańców aby nie podnosić opłaty. Od 2019r. zostanie przywrócony wywóz wg wcześniejszych lat. Ulgi podatkowe- gdyby się Pan interesował naprawdę gminą do której Pan kandyduje, wiedziałby Pan ,że są wprowadzone ulgi podatkowe dla nowych lub rozwijających się przedsiębiorców i to już od 2012 roku. Kiedy ostatnio był Pan w Urzędzie Gminy? Bo ja bywam. Pana opinia jest całkowicie odosobniona. Pracownicy są mili, kompetentni i chętni do pomocy. Z tym utrzymaniem z podatków mieszkańców to też nieprawda , ale do tego trzeba znać strukturę budżetu gminy żeby wiedzieć skąd się biorą dochody i jak minimalną cześć pochodzi z podatków. Zarzuca Pan brak rozwoju gminie ale z drugiej strony nie podaje Pan żadnych konkretnych braków – po prostu ich nie ma. Mamy wodociągi , kanalizację , świetlice, szkoły ,orliki, stadiony, place zabaw, siłownie zewnętrzne, remontujemy drogi, budujemy chodniki – to jest mało. Czy Pan wie jaka jest kwota środków zewnętrznych pozyskanych dla gminy począwszy od środków przedakcesyjnych poprzez środki unijne. Nie wie Pan szanowny kandydacie bo się Pan nie interesował nigdy życiem gminy. Zawsze dbał Pan tylko o swoje prywatne interesy i obawiam się ,że jest to jedyny, prawdziwy powód dla którego Pan kandyduje. POZDROWIENIA SERDECZNE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gościówa - niezalogowany 2018-10-11 21:57:45

    PIs stara się przekupić ludzi przed wyborami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama