Reklama

Sztaby WOŚP ruszyły do działania. Zapraszają na wielki finał!

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia w całej Polsce, ale też poza jej granicami, zagra ona po raz 32. pod hasłem „Tu wszystko Gra! OK! Płuca po pandemii”. Tym razem datki zbierane będą na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

28 stycznia, w ramach finału WOŚP, trwać będzie wielka zbiórka publiczna, której co roku towarzyszy masa wydarzeń i atrakcji, a te często rozpoczynają się wcześniej niż sam finał, tak samo jak przygotowania do całej akcji i zbiórki internetowe. Regionalne sztaby WOŚP nie próżnują i już ruszyły do działania.

Już od piątku, 12 stycznia, można wspierać zbiórkę w ramach 32. Finału WOŚP w Przemyślu, wrzucając datki do puszek stacjonarnych znajdujących się w kilku lokalizacjach w mieście: w budynku Młodzieżowego Dom Kultury przy ul. św. Józefa (gdzie mieści się przemyski sztab Orkiestry), Szkole Podstawowej nr 1 przy Sienkiewicza, Szkole Podstawowej nr 11 na ul. Władycze, na Zamku Kazimierzowskim, w Sklepie Jubilerskim Briju w Galerii Sanowej i Sklepie Spożywczo-Przemysłowym „Misio – Groszek” przy Herburtów.

Reklama

Rejestracja wolontariuszy przemyskiego sztabu została już zakończona, 28 stycznia ruszą oni z puszkami na ulice miasta, by od g. 10 do 19 kwestować na ważny cel. Datki na Orkiestrę można już wrzucać do tzw. puszki wirtualnej założonej przez przemyski sztab, dostępnej pod linkiem https://eskarbonka.wosp.org.pl/bizacutica.

Niemałą aktywnością wykazuje się już od jakiegoś czasu jarosławski sztab WOŚP. 28 grudnia w JOKiS w Jarosławiu odbyło się już jedno z orkiestrowych wydarzeń – Koncert Świąteczny z udziałem: Kabaretu „Ikra”, tancerzy z Zespołu Tanecznego „Free-Style” oraz z Zespołu Tańca Ludowego „Jarosławiaki” i solistek JOKiS. Imprezę poprowadziły Barabara Wilk oraz Zofia Karwańska. Pomiędzy występami prowadzono licytacje orkiestrowych gadżetów, uczestników spotkania zapraszając na słodki poczęstunek. Kolejne wydarzenie miało miejsce 16 stycznia w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, gdzie odbył się koncert „Historia kołem się toczy” w wykonaniu kabaretu „Młodzi duchem”, wzbogacony o aukcję przedmiotów ofiarowanych na rzecz Orkiestry. Działacze jarosławskiego sztabu już dziś zapraszają też na finał na jarosławskim Rynku, podczas którego będzie można m.in. dołączyć do akcji krwiodawstwa.

Reklama

Gadżety i licyatcje

Swoje działania intensyfikuje również przeworski sztab WOŚP. Finałowy koncert w Przeworsku odbędzie się w tamtejszym Miejskim Ośrodku Kultury. Sztabowcy zapraszają mieszkańców do przekazywania do MOK rzeczy na licytację w ramach aukcji WOŚP. Mogą to być: prace artystyczne, pamiątki, przedmioty z autografami, fotografie, usługi i dosłownie wszystko, co warto wylicytować.

Nie próżnuje i Lubaczów, który również zamknął listę wolontariuszy. Uruchomił też aukcje na Allegro lubaczowskiego finału. Pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/wosplubaczow można na nich licytować różności, a cały dochód zasili konto WOŚP.

Reklama

Jednym słowem szykuje się masa atrakcji i wiele ciekawych wydarzeń w sztabach, na których warto być.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama