Reklama

Szybszy dojazd na Lubelszyznę

Władze gminy Stary Dzików przekazały dobre wieści swoim mieszkańcom. Wedle zapowiedzi władz gminy Obsza w województwie lubelskim niebawem rozpocznie się długo wyczekiwana budowa drogi wiodącej z tej miejscowości do Ułazowa. A to oznacza, że granicę województw podkarpackiego i lubelskiego przekroczyć będzie można na tej trasie w dużo krótszym czasie.

Wiadomo już, że wyczekiwana latami budowa drogi, która łączy gminy Obsza w województwie lubelskim i Stary Dzików w województwie podkarpackim, rozpocznie się zgodnie z planem. Jak poinformowały władze tej pierwszej, odpowiadające za realizację przedsięwzięcia, umowa z wykonawcą została już parafowana, więc inwestycja – na poziomie 95 procent dofinansowana z budżetu państwa – może ruszać z miejsca. Będzie kosztować prawie 5 milionów 890 tysięcy złotych i zgodnie z zapowiedziami ma być gotowa najpóźniej za 1,5 roku.

Wybudowana trasa będzie miała długość ponad 2700 metrów, a jezdnia szerokość 5 metrów. Powstaną dwa skrzyżowania, utwardzone pobocza i rowy odwadniające.

Reklama

Aktualnie z Obszy do Ułazowa w gminie Stary Dzików prowadzą dwie drogi – przez Moszczanicę i Cieszanów. Po zakończeniu zapowiadanej inwestycji przejazd ma się skrócić z około 20 – 30 kilometrów do maksymalnie sześciu, więc granicę województw będzie można przekroczyć dużo szybciej.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/08/2024 08:02
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama