Reklama

Szymon zaszalał w Kępnie. Udany sezon przemyskich badmintonistów

Zawodnik SSKS Badminton Przemyśl Szymon Kazimir znakomicie zaprezentował się w Międzynarodowym Turnieju „Youth Wersal Cup”, który rozegrany został w Kępnie.

Szymon był jedynym reprezentantem przemyskiego klubu w tych zawodach. Wystartował w kategorii wiekowej U-15. Oprócz niej młodzi adepci lotki rywalizowali także w trzech innych kategoriach: U-9, U-11 i U-17. Przemyślanin wystąpił w trzech konkurencjach: singlu, deblu i mikście i w każdej stanął na podium.

W grze pojedynczej na drugim jego stopniu. Najpierw wygrał w Joachimem Traczem 2:0 (21:18, 21:17), potem z Mateuszem Grzelakiem 2:1 (18:21, 21:15, 21:14) i Marcinem Mireckim 2:0 (21:7, 21:7). W finale spotkał się z Bartłomiejem Zasadą z MLKS Solec Kujawski. Musiał uznać jego wyższość, przegrywając po ciekawym spotkaniu 0:2 (12:21, 14:21).

Reklama

W deblu zagrał w parze ze swoim finałowym pogromcą w singlu. Byli rozstawieni z nr 1 i wydawało się, że nie będą mieć sobie równych. Ale na tym właśnie polega piękno sportu, że ten potrafi zaskakiwać. Szymon z Bartłomiejem pokonali Mateusza Grzelaka i Szymona Lewandowskiego 2:1 (19:21, 21:14, 21:15) oraz Antoniego Marcinkowskiego i Marcina Mireckiego 2:0 (21:9, 21:1), ale przegrali z parą Michał Szempliński – Joachim Tracz 0:2 (14:21, 17:21) i zajęli 2. miejsce w turnieju.

Na najwyższym stopniu podium Sz. Kazimir stanął za to w grze mieszanej. Tam wystąpił w parze z Oliwią Kanik (ULKS Lotka gmina Olsztyn). Do zwycięstwa w imprezie wystarczyły im dwa wygrane pojedynki. Najpierw pewnie 2:0 (21:11, 21:13) ograli duet Szymon Lewandowski – Agata Stojczyk, a potem jeszcze pewniej 2:0 (21:1, 21:7) pokonali parę Marcin Mirecki – Natasza Ciesielska.

Reklama

Udany sezon

Udział Szymona w turnieju był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta Przemyśla, dofinansowaniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu oraz dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub 2022”.

Warto dodać, iż zawody w Kepnie były ostatnimi w tym sezonie rozgrywkowym. Był on udany dla przemyskiego badmintona. Zawodnicy zakończyli zmagania, zajmując w klasyfikacji generalnej gry pojedynczej U-15 następujące miejsca: 43. Natalia Horst, 17. Kacper Drymajło, 35. Szymon Kazimir. Najmłodszy zawodnik klubu Aleksander Bandrowicz zakończył rozgrywki U-13 na 95. miejscu. Największe sukcesy S-KKS Badminton to 3. miejsce K. Drymajły w mistrzostwach Polski w grze mieszanej U-15, mistrzostwo Podkarpacia w grze pojedynczej U-11 A. Bandrowicza, mistrzostwo Podkarpacia w grze podwójnej U-15 Sz. Kazimira i srebro w grze pojedynczej, mistrzostwo Podkarpacia U-15 w grze pojedynczej N. Horst i srebro w grze podwójnej.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama