Zawodnik SSKS Badminton Przemyśl Szymon Kazimir znakomicie zaprezentował się w Międzynarodowym Turnieju „Youth Wersal Cup”, który rozegrany został w Kępnie.
Szymon był jedynym reprezentantem przemyskiego klubu w tych zawodach. Wystartował w kategorii wiekowej U-15. Oprócz niej młodzi adepci lotki rywalizowali także w trzech innych kategoriach: U-9, U-11 i U-17. Przemyślanin wystąpił w trzech konkurencjach: singlu, deblu i mikście i w każdej stanął na podium.
W grze pojedynczej na drugim jego stopniu. Najpierw wygrał w Joachimem Traczem 2:0 (21:18, 21:17), potem z Mateuszem Grzelakiem 2:1 (18:21, 21:15, 21:14) i Marcinem Mireckim 2:0 (21:7, 21:7). W finale spotkał się z Bartłomiejem Zasadą z MLKS Solec Kujawski. Musiał uznać jego wyższość, przegrywając po ciekawym spotkaniu 0:2 (12:21, 14:21).
W deblu zagrał w parze ze swoim finałowym pogromcą w singlu. Byli rozstawieni z nr 1 i wydawało się, że nie będą mieć sobie równych. Ale na tym właśnie polega piękno sportu, że ten potrafi zaskakiwać. Szymon z Bartłomiejem pokonali Mateusza Grzelaka i Szymona Lewandowskiego 2:1 (19:21, 21:14, 21:15) oraz Antoniego Marcinkowskiego i Marcina Mireckiego 2:0 (21:9, 21:1), ale przegrali z parą Michał Szempliński – Joachim Tracz 0:2 (14:21, 17:21) i zajęli 2. miejsce w turnieju.
Na najwyższym stopniu podium Sz. Kazimir stanął za to w grze mieszanej. Tam wystąpił w parze z Oliwią Kanik (ULKS Lotka gmina Olsztyn). Do zwycięstwa w imprezie wystarczyły im dwa wygrane pojedynki. Najpierw pewnie 2:0 (21:11, 21:13) ograli duet Szymon Lewandowski – Agata Stojczyk, a potem jeszcze pewniej 2:0 (21:1, 21:7) pokonali parę Marcin Mirecki – Natasza Ciesielska.
Udział Szymona w turnieju był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta Przemyśla, dofinansowaniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu oraz dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub 2022”.
Warto dodać, iż zawody w Kepnie były ostatnimi w tym sezonie rozgrywkowym. Był on udany dla przemyskiego badmintona. Zawodnicy zakończyli zmagania, zajmując w klasyfikacji generalnej gry pojedynczej U-15 następujące miejsca: 43. Natalia Horst, 17. Kacper Drymajło, 35. Szymon Kazimir. Najmłodszy zawodnik klubu Aleksander Bandrowicz zakończył rozgrywki U-13 na 95. miejscu. Największe sukcesy S-KKS Badminton to 3. miejsce K. Drymajły w mistrzostwach Polski w grze mieszanej U-15, mistrzostwo Podkarpacia w grze pojedynczej U-11 A. Bandrowicza, mistrzostwo Podkarpacia w grze podwójnej U-15 Sz. Kazimira i srebro w grze pojedynczej, mistrzostwo Podkarpacia U-15 w grze pojedynczej N. Horst i srebro w grze podwójnej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze