Reklama

Szynk stał się Centrum Kulturalno–Edukacyjnym

09/01/2019 15:30

Pozytywnym akcentem zakończono rok w gminie Gać. 28 grudnia uroczyście otwarto Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Białobokach.

Nowe centrum kulturalne w swojej gminie otworzyła wójt Grażyna Pieniążek. Na otwarciu obecni byli przewodniczący rady gminy Lesław Stańko, radni, dyrektorzy instytucji kulturalnych i szkół oraz przedstawiciele stowarzyszeń[paywall] .

Pachnący świeżością, efektowny drewniany budynek po dawnym szynku oraz całe jego obejście zostały gruntownie odnowione. Od nowego roku będzie służył lokalnej społeczności przede wszystkim jako miejsce prowadzenia zajęć kulturalnych. Nowe Centrum Kulturalno-Edukacyjne będzie promować region, a przy okazji ma stanowić swego rodzaju muzeum, czy izbę pamięci, w której katalogowane i pokazywane będą przedmioty o wartościach historycznych, mogące świadczyć o dziedzictwie tutejszej małej ojczyzny. Nad nowym obiektem pieczę będą sprawować Biblioteka Publiczna Gminy Gać oraz Stowarzyszenie „Razem dla Białobok”.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama