Reklama

Ta ostatnia sobota, czyli Nielba na koniec dziewiczego sezonu w Lidze Centralnej

Nielba Wągrowiec będzie ostatnim przeciwnikiem ORLEN Upstream SRS Przemyśl w sezonie 2021 – 2022 Ligi Centralnej. W sobotę, 21 maja br., na parkiecie hali POSiR zespół będzie chciał dobrze pożegnać się ze swoimi wspaniałymi kibicami.

Trzeba to otwarcie powiedzieć: kilka ostatnich tygodni nie było najlepszych w wykonaniu przemyślan. W pewnym momencie była jeszcze szansa na sensacyjne powalczenie o podium rozgrywek, bo strata do 3. miejsca nie była duża. Jednak porażki – zwłaszcza na własnym parkiecie z MKS-em Wieluń i Warmią Energą Olsztyn – plany te i marzenia storpedowały.

Było (i jest) wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Podstawowym jest przerażająca wręcz ilość kontuzji i urazów, która prześladuje nas niemal od… początku sezonu, a w jego końcówce poważnie się nasiliła. Najlepszym przykładem jest mecz poprzedniej kolejki w Legionowie, gdzie trener Przemysław Korobczak miał do dyspozycji ledwie 10 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Mimo to drużyna dzielnie stawiała czoło wiceliderowi. Ostatecznie przegrała 35:28 (15:13).

Reklama

 

Zespół z Wągrowca bardzo dobrze kojarzy się uważnym przemyskim kibicom. 19 maja 2012 r. doszło do ogromnej niespodzianki w barażach o miejsce w szczypiorniackiej superlidze. Po wygranej w Przemyślu 33:27, ekipa Piotra Kroczka, występująca wówczas pod nazwą Czuwaj POSiR, przegrała co prawda w Wągrowcu 40:34 (19:18), ale strzelając więcej bramek na wyjeździe, awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Od tego czasu przemyski zespół w walce o mistrzowskie punkty na I-ligowym  poziomie zmierzył się z zespołem w Wielkopolski w sezonie 2015 – 2016. W Przemyślu wygrał 32:29, w Wągrowcu musieli uznać wyższość rywala, ulegając mu 33:31. W I rundzie obecnej kampanii w Lidze Centralnej przemyślanie wygrali po emocjonującym meczu, pokonując Nielbę na ich terenie 27:28 (7:12).

Reklama

 

W tamtym spotkaniu najwięcej bramek dla wielkopolan zdobył skrajny rozgrywający Paweł Gregor – 9, choć przez długi czas został zupełnie wyłączony z gry przez przemyskich zawodników. To zdecydowanie najskuteczniejszy zawodnik Ligi Centralnej w tym sezonie, który już dawno wywalczył sobie koronę króla strzelców. W 22 meczach zdobył 203 bramki i następnego w tej klasyfikacji Grzegorza Dorsza z SPR GKS Autoinwest Żukowo wyprzedza aż o 24 trafienia. Dla porównania najlepszy strzelec ORLEN Upstream SRS – Paweł Stołowski – w 25 meczach, w których wystąpił, rzucił 162 bramki.

Reklama

 

Tyle, że jak mówi stare, mądre sportowe przysłowie, jeden gracz meczu nie wygra. Pewnie kibice w Wągrowcu są rozczarowani mijającym sezonem, bo ich zespół nie należał do czołówki. W wypadku Nielby trwała walka o zachowanie bytu. To się udało. Przed ostatnią kolejką zespół z Wągrowca zajmuje ostatnią bezpieczną pozycję w tabeli. Jest 12. z dorobkiem 29 punktów. Złożyło się na to 10 zwycięstw (jedno po serii rzutów karnych) oraz 15 porażek. Nielba, w wypadku triumfu w Przemyślu, ma jednak szansę wskoczyć na 10. miejsce na koniec zmagań, bo traci do Warmii Energii Olsztyn i MUKS Zagłębia ZSO 14 Sosnowiec ledwie jeden punkt.

Reklama

 

Mamy nadzieję, że przemyślnie pokrzyżują im szyki, choć łatwo nie będzie, bo trudno dzisiaj orzec, kogo będzie mieć do dyspozycji P. Korobczak. Jednego można być pewnym: ci, którzy wyjdą na parkiet, zrobią wszystko, aby udanie zakończyć sezon 2021 – 2022. Wygrana pozwoli zachować znakomite 5. miejsce, które – biorą pod uwagę piętrzące się od początku sezonu (a może i wcześniej) problemy – przed inauguracją zmagań wszyscy braliby w ciemno.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do hali POSiR, aby razem z zespołem pożegnać kończący się sezon. Mecz z Nielbą w sobotę, 21 maja br., o godzinie 16 w hali POSiR.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama