Smaczne, zdrowe, a przy tym lokalne – właśnie takie produkty spożywcze spełniające wyśrubowane kryteria jakości wyróżniła kapituła tegorocznej odsłony konkursu „Smaczne, bo Podkarpackie”. Na liście finalistów jest 7 specjałów wytwarzanych na terenie byłego województwa przemyskiego, a jeden z nich – miód z gospodarstwa pasiecznego Piotra Blajera w Chorzowie w gm. Roźwienica – znalazł się w ścisłej czołówce.
Program „Smaczne, bo Podkarpackie”, certyfikujący najlepsze produkty spożywcze w regionie, od wielu lat organizuje Centrum Promocji Biznesu, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie oraz wojewodą podkarpackim. Promuje on lokalną żywność naprawdę wysokiej jakości, która spełnia wszelkie kryteria, by być marką Podkarpacia. Gala podsumowująca tegoroczną edycję programu odbyła się 21 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie. Na liście laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazło się w sumie 35 produktów z całego Podkarpacia.
fot.z materiałów organizatora
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Dubiecku otrzymała certyfikat programu „Smaczne, bo Podkarpackie” za chleb mazowiecki.

fot.z materiałów organizatora
Piekarnia „Słoneczko” z Baszni Dolnej triumfowała w konkursie aż parokrotnie. Doceniono nie tylko wytwarzany przez nią chleb orkiszowy ze słonecznikiem, ale też sernik domowy i lody o smakach pistacjowym, śmietankowym i czekoladowym. Tomasz Tkaczyk może być dumny ze wszystkich tych produktów.
Z kolei lokalna Piekarnia „Słoneczko” z Baszni Dolnej triumfowała w konkursie aż parokrotnie. Doceniono nie tylko wytwarzany przez nią chleb orkiszowy ze słonecznikiem, ale też sernik domowy i lody o smakach pistacjowym, śmietankowym i czekoladowym. W gusta jurorów trafiła też inna lokalna firma, która do rywalizacji zgłosiła chleb mazowiecki. To Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Dubiecku. Za wyjątkowo udany produkt z Podkarpacia uznano też biszkopty – lokalny wypiek Fabryki Ciast i Cukrów Dr Stanisław Gurgul z Jarosławia oraz pasztecik z widnej Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Szarek”, również z Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze