Reklama

Takimi rarytasami możemy się z dumą chwalić

Smaczne, zdrowe, a przy tym lokalne – właśnie takie produkty spożywcze spełniające wyśrubowane kryteria jakości wyróżniła kapituła tegorocznej odsłony konkursu „Smaczne, bo Podkarpackie”. Na liście finalistów jest 7 specjałów wytwarzanych na terenie byłego województwa przemyskiego, a jeden z nich – miód z gospodarstwa pasiecznego Piotra Blajera w Chorzowie w gm. Roźwienica – znalazł się w ścisłej czołówce.

Program „Smaczne, bo Podkarpackie”, certyfikujący najlepsze produkty spożywcze w regionie, od wielu lat organizuje Centrum Promocji Biznesu, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie oraz wojewodą podkarpackim. Promuje on lokalną żywność naprawdę wysokiej jakości, która spełnia wszelkie kryteria, by być marką Podkarpacia. Gala podsumowująca tegoroczną edycję programu odbyła się 21 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie. Na liście laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazło się w sumie 35 produktów z całego Podkarpacia.


fot.z materiałów organizatora
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Dubiecku otrzymała certyfikat programu „Smaczne, bo Podkarpackie” za chleb mazowiecki.


fot.z materiałów organizatora
Piekarnia „Słoneczko” z Baszni Dolnej triumfowała w konkursie aż parokrotnie. Doceniono nie tylko wytwarzany przez nią chleb orkiszowy ze słonecznikiem, ale też sernik domowy i lody o smakach pistacjowym, śmietankowym i czekoladowym. Tomasz Tkaczyk może być dumny ze wszystkich tych produktów.

Z kolei lokalna Piekarnia „Słoneczko” z Baszni Dolnej triumfowała w konkursie aż parokrotnie. Doceniono nie tylko wytwarzany przez nią chleb orkiszowy ze słonecznikiem, ale też sernik domowy i lody o smakach pistacjowym, śmietankowym i czekoladowym. W gusta jurorów trafiła też inna lokalna firma, która do rywalizacji zgłosiła chleb mazowiecki. To Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Dubiecku. Za wyjątkowo udany produkt z Podkarpacia uznano też biszkopty – lokalny wypiek Fabryki Ciast i Cukrów Dr Stanisław Gurgul z Jarosławia oraz pasztecik z widnej Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Szarek”, również z Jarosławia.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama