Już po raz dwunasty w ramach programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego” przyznano wyróżnienia dla najzdolniejszej młodzieży i jej nauczycieli z regionu.
„Talenty Powiatu lubaczowskiego” przyznawane są od 2008 roku. To program, który daje impuls do rozwoju oświaty w regionie, docenia i promuje osiągnięcia uczniów, a od tegorocznej edycji docenia także ich nauczycieli, ale i działania szkół na rzecz stworzenia przestrzeni przyjaznej rozwojowi talentów[paywall].
Wyboru na podstawie przygotowanych przez samych uczniów opisów ich osiągnięć i sukcesów z ostatnich dwóch lat dokonuje komisja konkursowa, powoływana przez starostę i przyznająca złote, srebrne bądź brązowe „Talenty”.
W tym roku zdecydowała się rozdać ich 127 w kategorii „naukowiec”, 178 w kategorii „artysta”, 110 w kategorii „sportowiec” i 60 w kategorii „społecznik”. Wyróżniono 15 pedagogów, którzy otrzymali tytuł „Mecenasa Talentów” oraz 8 szkół, którym przyznano honorowy tytuł „Szkoła Rozwijająca Talenty”.
Wszystkie te wyróżnienia wręczono przedstawicielom społeczności szkolonej podczas uroczystej gali, która odbyła się w poniedziałek, 22 listopada, w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.
Na sali, oprócz uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół, obecni byli m.in. Anna Schmidt – sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, posłanka na sejm RP, Józef Ozimek – członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego oraz Piotr Cioch z biura posłanki na sejm RP Teresy Pamuły.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze