Reklama

„Talerz gorącej zupy” po raz drugi

Drugi rok z rzędu z potrzebną i cenną inicjatywą wyszła grupa przemyskich radnych i przedsiębiorców z terenu miasta. Tuż przed świętami Bożego na terenie Schroniska dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta zainaugurowali drugą edycję akcję pod nazwą „Talerz Gorącej Zupy dla Potrzebujących i Osób w Kryzysie Bezdomności”.

Inicjatorami akcji są przemyscy radni: Andrzej Berestecki, Maciej Kamiński i Janusz Zapotocki. – Akcja będzie trwała przez całą zimę. Nie wszyscy chcą skorzystać ze schroniska i „mieszkają” w różnych, niestety, często dziwnych miejscach jak na tą porę roku – powiedział M. Kamiński[paywall].

Warto dodać, że tak on, jak i wspomniani wyżej część uposażenia z diety radnego przeznaczają właśnie na ten cel. Ale pomaga wielu. Instytucje i osoby prywatne. Są nimi m.in.: wiceminister rodziny i polityki społecznej Anna Schmidt, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Przemyskie, przemyska policja i straż miejska, Fundacja Centrum Edukacji „Baza”, firmy Eurobus, Infores i Progres oraz anonimowi ludzi dobrej woli.

Reklama

Organizatorzy akcji szacują, że podczas obecnej zimy przekażą nawet kilka tysięcy ciepłych posiłków.

– Cieszy fakt, że niektórzy samorządowcy i przedsiębiorcy zorganizowali się i mogliśmy rozpocząć tę akcję. Pomagajmy, bo warto! Proszę wszystkich o wsparcie, o tej porze roku to szczególnie ważne – dodał radny J. Zapotocki.

„Talerz gorące zupy” to nazwa jest nieco symboliczna, bo talerza jako takiego bezdomni nie dostają, a specjalny kubek termoizolacyjny z gorącą strawą, ale to nie ma żadnego znaczenia. Najważniejszy jest cel.

Reklama

Ciepły posiłek – dodatkowa porcja energii

Jak już wspomnieliśmy, nieocenioną pomoc w prowadzeniu akcji oferują przemyscy strażnicy miejscy. To oni codziennie w godzinach popołudniowych rozwożą ciepły posiłek osobom, które tego potrzebują. Swoją pomoc zaoferowała także Komenda Miejska Policji. Dzięki niej jest możliwość zlokalizowania części osób bezdomnych. Oczywiście, będzie weryfikowana sytuacja życiowa osób zgłaszających się po pomoc.
– Nie doszły nam dodatkowe obowiązki. I tak codziennie w zimie kontrolujemy tak zwane noclegownie osób bezdomnych. Między innymi po to, aby żadna z tych osób nie zamarzła. W ciągu dnia te osoby mogą jeszcze skorzystać z pomocy na przykład stołówek Caritasu czy sióstr felicjanek. Wieczorem jest już gorzej. Ciepły posiłek dla nich jest dodatkową porcją energii. Do akcji może się przyłączyć każdy. Zapraszamy, bo to nieoceniona pomoc – powiedział komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja.

Jeśli ktoś ma wiedzę o osobach, które mogą skorzystać z akcji, organizatorzy proszą o informację. Można dzwonić pod nr telefonu 16 677-06-60 lub 16 677-06-61.
Chętni mogą także wpłacać datki na konto Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Przemyskie albo np. kupić odpowiednie naczynia, w których podawane są posiłki.

Nr konta Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Przemyślu: 46 1020 4274 0000 1002 0021 0104.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama