Reklama

Talerz zupy dla bezdomnych. Cenna akcja w Przemyślu

Z niezwykle potrzebną i cenna inicjatywą wyszła grupa przemyskich radnych i przedsiębiorców z terenu miasta. 20 grudnia br. na terenie Schroniska dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta zainaugurowali akcję pod nazwą „Talerz Gorącej Zupy dla Potrzebujących i Osób w Kryzysie Bezdomności”.

Nazwa jest nieco symboliczna, bo talerza jako takiego bezdomni nie dostają, a specjalny kubek termoizolacyjny z gorącą zupą, ale to nie ma żadnego znaczenia. Najważniejszy jest cel.

Inicjatorami akcji są przemyscy radni: Andrzej Berestecki, Maciej Kamiński i Janusz Zapotocki, ale – mamy nadzieję – dołączą do nich kolejni. Podobnie jak przemyscy przedsiębiorcy, dzięki pomocy których codziennie przygotowywane są wielkie gary ciepłego posiłku.

– Akcja będzie trwała przez całą zimę. Teraz jest to o tyle ważne, że w dobie pandemii nie wszyscy znajdą miejsce w schronisku. Nie wszyscy też chcą skorzystać ze schroniska i „mieszkają” w różnych, niestety często dziwnych miejscach jak na tą porę roku – powiedział przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu M. Kamiński.

On, jak i wspomniani wyżej część uposażenia z diety radnego przeznaczają właśnie na ten cel.

Nieocenioną pomoc w prowadzeniu akcji oferują przemyscy strażnicy miejscy. To oni codziennie w godzinach popołudniowych rozwożą ciepły posiłek osobom, które tego potrzebują. Swoją pomoc zaoferowała także Komenda Miejska Policji. Dzięki niej jest możliwość zlokalizowania części osób bezdomnych.

W akcję włączyło się oczywiście przemyskie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Wiesz o kimś potrzebującym – zadzwoń!

Jeśli ktoś ma wiedzę o osobach, które mogą skorzystać z akcji, organizatorzy proszą o informację. Można dzwonić pod nr telefonu 16 677-06-60 lub 16 677-06-61.

– Cieszy fakt, że niektórzy samorządowcy i przedsiębiorcy zorganizowali się i mogliśmy rozpocząć tę akcję. Pomagajmy, bo warto! Proszę wszystkich o wsparcie, o tej porze roku to szczególnie ważne – dodał radny J. Zapotocki.

Reklama

Warto dodać, że konkretnego wsparcia udzieliła także wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Anna Schmidt.

– Nie doszły nam dodatkowe obowiązki. I tak codziennie w zimie kontrolujemy tak zwane noclegownie osób bezdomnych. Między innymi po to, aby żadna z tych osób nie zamarzła. W ciągu dnia te osoby mogą jeszcze skorzystać z pomocy na przykład stołówek Caritasu czy sióstr felicjanek. Wieczorem jest już gorzej. Ciepły posiłek dla nich jest dodatkową porcją energii. Do akcji może się przyłączyć każdy. Zapraszamy, bo to nieoceniona pomoc – powiedział komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama