Reklama

„Tam zawsze jest koszmar”. Kilka ujęć z ul. Sportowej [SYGNAŁY CZYTELNIKÓW]

– Czy możecie Państwo pokazać czasami brud przemyski? – zapytał kiedyś nasz Czytelnik. Pokazaliśmy. Wczoraj wysłał kolejne zdjęcie: – To bardzo smutne obrazki, tym bardziej że pod okiem straży miejskiej – irytuje się przemyślanin. Zdjęcia z sierpnia i września – nie zmienia się nic.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyski porządkowy obserwato - niezalogowany 2020-09-17 12:54:14

    Potwierdzam, jako stary i stały przemyski obserwato piszę o tym siedlisku syfu   brudu i szeroko pojętego dziadostwa od lat, rozszerzając  na inne sprawy i tematy jak okropne bazary na Sportowej i Wilsona, obesrane chodniki przez domowe pieski i gołębie, obdarte z tynków całe połacie domów i kamienic czy ruiny poaustriackich koszar jak Pomona, Synagogi zasańskiej, czy popadających w ruinę budynki Domu Robotniczego który opuściła kilka lat temu  WSAiZ, synagogi Szeinbachów na Słowackiego, czy Kamienica M. Tomaszewskiej wraz  lokalami handlowymi przy pl. Konstytucji. Takich cudów przemyskiej opieki nad zabytkami mógłbym wskazać więcej o wiele więcej ale za próby ukazywania negatywnych zjawisk co w upadłej pod każdym względem mieścinie nagminne jestem nieustannie obrażany  przez anonimowych smarkaczy którzy nie mają poczucia estetyki i wstydu. Przy okazji słowa uznania dla Straży miejskiej  dzięki której po moich ustnych interwencjach nastąpiła znaczna poprawa stanu sanitarnego i porządku  wzdłuż wybrzeża Sanu od mostu kolejowego w kierunku do galerii Sanowa, jak również  w dużej części odczyszczono chodnik z  gołębich odchodów na ul. KOPERNIKA  nr 2 i 4. Jak wyglądały pisane powyższe miejsca to wiedzą tylko strażnicy miejscy i osoby sprzątające oraz piszący te słowa, ten niewybrażalny brud i syf trudno nawet mnie opisać. I dziwię się mieszkańcom wymienionych kamienic na Kopernika, włascielowi Lombardu że nie przeszkadzają im warstwy gołębich gówien i fruwające pióra, załatwiłem to za was dzięki interwencji Straży miejskiej ale pamiętajcie drodzy obojętni i olewający wszystko że gołębie są roznosielami wielu chorób szczególnie teraz w dobie koroniwirusa, ponadto obok usytuowane dworce PKP i PKS. Ale kto w obecnych czasach ma poczucie wstydu?   Na koniec jak zwykle skromnego i  z konieczności krótkiego wpisu informuję, to pod adresem służb Bakuna o zarośniętym nie trawą ale krzakami sięgającymi niemal po szyję na niewielkim placyku na ul. Czarnieckiego przylegającym do muru zakładu karnego. Obserwuję to od wiosny, liczyłem naiwnie że placy ten oczyszczą podopieczni naczelnika ZK,  niestety nikt  nawet  przysłowiowy pies z kulawą nogą nie zainteresował się wykoszeniem tych zarośli pomimo że po drugiej strony ulicy peron 5 PKP. Ale na koniec tradycyjne, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. Pozdrawiam wrażliwego na nieporządek i wszechobecny brud czytelnika, żal że w Przemyślu takich ludzi mało o wiele za mało. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    R N - niezalogowany 2020-09-17 18:24:59

    Masz nieźle nawalone w główce, jeśli cię mierzi i nie daje spokoju choć niewielki, skrawek, dzikiej przyrody.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyski obserwator - niezalogowany 2020-09-17 21:21:37

    Nie myśl durniu że mnie sprowokujesz. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama