Z okazji Dnia Dziecka, w ramach programu „Zaszczepiamy pasję...”, w hali sportowej w Medyce, odbył się VII Turniej Tańca Towarzyskiego „Taneczne abecadło…” o puchar Wójta Gminy Medyka oraz Mistrzostwa Szkoły Tańca „A-Z” w Dance 4 Fans i Videoclip Dancing.
Sprawną organizację tej corocznej imprezy zagwarantowały tradycyjnie: Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca i Szkoła Tańca „A-Z” przy zaangażowaniu niezawodnych współorganiztorów, czyli wójta gminy Medyka i pracowników hali sportowej w Medyce. Podczas rozgrywek sportowych oraz pokazów tanecznych prezentowane były różnorodne formy tańca, poczynając od tańców towarzyskich, poprzez salsę, aż po tańce nowoczesne, czyli hip-hop i videoclip dancing. Startowali soliści, duety, małe grupy i duże formacje.
Dodatkową atrakcją był pokaz tanga, quickstepa i cza-czy w wykonaniu dorosłych tancerzy szkoły – pasjonatów tańca z grupy hobby pod charakterystyczną nazwą „39 i pół”. Ich udana prezentacja została przyjęta z ogromnym aplauzem publiczności.
Tłumy na parkiecie
W turnieju uczestniczyło ponad 180 tancerzy z Przemyśla i powiatu przemyskiego, uczęszczających do Szkoły Tańca „A-Z”. Gościnnie wystąpili tancerze z KTT „Takt” z Chełma. Na parkiecie można było podziwiać bardzo zaangażowanych, uroczych najmłodszych, początkujących adeptów sztuki tanecznej w wieku 5 – 7 lat oraz starszych tancerzy reprezentujących wyższy kunszt taneczny.
– Tak wspaniała impreza, mająca na celu rozbudzenie pasji i wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat tańca oraz rozwój ich talentów artystycznych ma sens i ogromne znaczenie. Cel imprezy został osiągnięty – zaszczepiliśmy pasję tańca u dużej grupy dzieci i młodzieży, a także wśród dorosłych. Popularność tańca towarzyskiego, salsy i tańców nowoczesnych cały czas rośnie zarówno w regionie, jak i Przemyślu, który jest postrzegany jako silny ośrodek taneczny w kraju – powiedziała szefowa szkoły Aleksandra Sołga. – Tę pracę na co dzień, systematycznie, z ogromnym zaangażowaniem i cierpliwością wykonują nauczyciele tańca, czyli: Maria Gregorijczuk, Sylwia Sarnowska i Damian Duczyński. Ich sumienna praca prowadzi do wielu sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej – dodała.
Za naszym pośrednictwem organizatorzy składają podziękowania wszystkim sponsorom – firmom: Domator, Strefa Fryzur „Pasja”, Sopro Polska sp. z o.o., Komputronik, hurtownia „Anma”, „Edecor Studio”, MS Foto, CRM – Przemyśl, Cementy Ożarowskie sp. z o.o. hotel „Facpol”. Za wsparcie organizacji turnieju tańca – imprezy kulturalno-sportowej, podziękowania przekazują dla starosty przemyskiego Jana Pączka, wójta gminy Medyka Marka Iwasieczko oraz działaczy Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca. Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawowali: Życie Podkarpackie, PTvK TOYA, Brama Przemyska i Portal Przemyski.pl.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze