Reklama

Taniec to ich pasja

Z okazji Dnia Dziecka, w ramach programu „Zaszczepiamy pasję...”, w hali sportowej w Medyce, odbył się VII Turniej Tańca Towarzyskiego „Taneczne abecadło…” o puchar Wójta Gminy Medyka oraz Mistrzostwa Szkoły Tańca „A-Z” w Dance 4 Fans i Videoclip Dancing.

Sprawną  organizację tej corocznej imprezy zagwarantowały tradycyjnie: Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca i Szkoła Tańca „A-Z” przy zaangażowaniu  niezawodnych współorganiztorów, czyli wójta gminy Medyka i pracowników hali sportowej w Medyce. Podczas rozgrywek sportowych oraz pokazów tanecznych prezentowane były różnorodne formy tańca, poczynając od tańców towarzyskich, poprzez salsę, aż po tańce nowoczesne, czyli hip-hop i videoclip dancing. Startowali soliści, duety, małe grupy i duże formacje.

Dodatkową atrakcją był pokaz tanga, quickstepa i cza-czy w wykonaniu dorosłych tancerzy szkoły – pasjonatów tańca z grupy hobby pod charakterystyczną nazwą „39 i pół”. Ich udana prezentacja została przyjęta z ogromnym aplauzem publiczności.

Tłumy na parkiecie
W turnieju uczestniczyło ponad 180 tancerzy z Przemyśla i powiatu przemyskiego, uczęszczających do Szkoły Tańca „A-Z”. Gościnnie wystąpili tancerze z KTT „Takt” z Chełma. Na parkiecie można było podziwiać bardzo zaangażowanych, uroczych najmłodszych, początkujących adeptów sztuki tanecznej w wieku 5 – 7 lat oraz starszych tancerzy reprezentujących wyższy kunszt taneczny.
– Tak wspaniała impreza, mająca na celu rozbudzenie pasji i wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat tańca oraz rozwój ich talentów artystycznych ma sens i ogromne znaczenie. Cel imprezy został osiągnięty – zaszczepiliśmy pasję tańca u dużej grupy dzieci i młodzieży, a także wśród dorosłych. Popularność tańca towarzyskiego, salsy i tańców nowoczesnych cały czas rośnie zarówno w regionie, jak i Przemyślu, który jest postrzegany jako silny ośrodek taneczny w kraju – powiedziała szefowa szkoły Aleksandra Sołga. – Tę pracę na co dzień, systematycznie, z ogromnym zaangażowaniem  i cierpliwością wykonują nauczyciele tańca, czyli: Maria Gregorijczuk, Sylwia Sarnowska i Damian Duczyński. Ich sumienna praca prowadzi do wielu sukcesów w  kraju i na arenie międzynarodowej – dodała.

Za  naszym pośrednictwem organizatorzy składają podziękowania wszystkim sponsorom – firmom: Domator, Strefa Fryzur „Pasja”, Sopro Polska sp. z o.o., Komputronik, hurtownia „Anma”, „Edecor Studio”, MS Foto, CRM – Przemyśl, Cementy Ożarowskie sp. z o.o. hotel „Facpol”. Za wsparcie organizacji turnieju tańca – imprezy  kulturalno-sportowej, podziękowania przekazują dla starosty przemyskiego Jana Pączka, wójta gminy Medyka Marka Iwasieczko oraz działaczy Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca. Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawowali: Życie Podkarpackie, PTvK TOYA, Brama Przemyska i Portal Przemyski.pl.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama