Reklama

Teledysk w hołdzie Agnieszce [WIDEO]

16/08/2016 14:00

Lipka – pieśń życia, pieśń śmierci rzeszowskiej grupy folkowej Żmije to opowieść tęsknoty za matką, żoną i przyjaciółką. Grzegorz Barć wybrał starą ludową pieśń Lipka do stworzenia autorskiej i osobistej wersji poświęconej pamięci swojej żony i wokalistki zespołu Żmije Agnieszki Barć. Teledysk kręcony w okolicach Gorajca to kompilacja słów i muzyki tradycyjnej we współczesnym stylu, do uniwersalnej opowieści posłużyły w nim obrazy w roztoczańskim klimacie.

Sześć lat temu Grzesiek Barć, lider zespołu, wraz z żoną Agnieszką zwiedzali Roztocze. Pod cerkwią w Gorajcu poznali, przypadkowo, Marcina Piotrowskiego, który akurat planował swoje wesele. Rozmowa o muzyce i folku przerodziła się w zaproszenie do zagrania na nim. To wydarzenie, wesele Marcina i Mariny, stało się początkiem Festiwalu Folkowisko, zatem na pierwszej edycji rodzącego się festiwalu, w 2011 roku wystąpili ponownie. Publiczność ich pokochała, stąd dwa lata później powrócili w nieco poszerzonym składnie – Agnieszka i Grzesiek doczekali się po wielu latach dziecka. Z tego Folkowiska Marcin Piotrowski wspomina:
– W pamięci utkwiła mi scena, gdy Aga prosiła publiczność, żeby już nie bisować, bo za sceną czeka synek, którego musi nakarmić[paywall].


fot.www.youtube.com
Agnieszka Barć (†) na scenie.

Reklama


fot.www.youtube.com
Agnieszka Barć na scenie z zespołem Żmije.


fot.www.youtube.com
Dziadek Olek (Aleksander Sola) z wnuczką Miriam.

Teledysk zrealizowano pod kierownictwem Patryka Rokicińskiego. Premiera miała miejsce w lipcu, na tegorocznym Festiwalu Folkowisko , z którym zespół był związany.


fot.www.youtube.com
Grzegorz Barć z synem.


JZ
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wojtek - niezalogowany 2016-08-16 17:00:43

    Byłem wiele razy na ich koncertach i na zawsze zostaną w mojej pamięci. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kaktus - niezalogowany 2016-08-16 20:52:17

    wielkie dzięki Wojtku, pozdrawiam - Grzegorz Żmije

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Grzegorz - niezalogowany 2016-08-17 16:26:55

    To super pomysł na uczynienie Polskiego Folku bardziej strawnym dla omotanych komercyjnymi angolskimi (nie piosenkami tylko..) produktami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama