„Piknik dla zdrowia”, zorganizowany przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, był dla mieszkańców dobrą okazją do przeprowadzenia podstawowych badań, których wyniki mogą się przyczynić do lepszego samopoczucia.
Już od g. 9 przeworszczanie mogli skorzystać z bezpłatnych badań laboratoryjnych, zrobić EKG, określić wskaźnik ABI czy zmierzyć ciśnienie krwi. Uprzedniej rejestracji wymagały m.in.: mammografia i USG. To jednak nie wszystko. Piknik zbiegł się z dniem otwartym oddziału położniczego i neonatologicznego, a pracownicy ośrodka chętnie udzielali porad i wskazówek dotyczących m.in. dietetyki, logopedii, fizjoterapii, czy uzależnień.
To jednak nie koniec „atrakcji”. W czasie pikniku otwarto też Strefę Zieleni, która powstała w ramach projektu pn. „Modernizacja ciągów komunikacyjnych w SP ZOZ w Przeworsku” ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów. Dzieci, które towarzyszyły swoim rodzicom i dziadkom korzystającym z badań i podziwiającym nową, zieloną, przyszpitalną strefę, również nie mogły narzekać na nudę. O kreatywne zajęcia zadbała bowiem Weronika Szatan z Animacje Wariacje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze