Reklama

Terytorialsi na zielonej granicy

27/05/2018 19:18

Żołnierze 34 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej zapoznali się ze specyfiką służby funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

– W części teoretycznej zapoznano żołnierzy terytorialnej służby wojskowej ze[paywall] specyfiką ochrony granicy państwowej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, jak również z podstawami prawnymi funkcjonowania formacji i jej wyposażeniem – mówi major Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. – Okazało się, że dla wielu żołnierzy był to swoisty powrót do przeszłości. Wśród terytorialsów byli funkcjonariusze służby kandydackiej, którzy wiele lat temu również nosili „zielone berety” – dodaje.

W dalszej części szkolenia żołnierze zostali podzieleni na 2 grupy. Pierwsza (około 50 żołnierzy) pod dowództwem ppor. Izy Zwolińskiej oraz patrolu funkcjonariuszy SG z placówki w Hermanowicach udała się na wymarsz taktyczny w rejon Złotej Góry. Tam zostali zapoznani ze specyfiką służby granicznej w terenie. W tym samym czasie druga grupa, dowodzona przez por. Grzegorza Pudlika, zapoznawała się z infrastrukturą jednostki granicznej oraz sprzętem wykorzystywanym przez strażników w ochronie granicy.

Reklama

– Ćwiczenia zakończono wspólnym podsumowaniem, a ze strony terytorialsów uwieńczeniem szkolenia było zaliczenie norm programowych z obsługi posiadanego sprzętu, między innymi składania – rozkładania broni, znajomości jej części składowych, jak również sygnałów dowodzenia – kończy major E. Pikor.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości