20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot” podsumowała 2025 rok.
W szeregach brygady znajduje się obecnie ponad 1 tys. 900 żołnierzy. Zgodnie z mottem Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” przemyscy „terytorialsi” w ub.r. w dalszym ciągu byli zaangażowani w niesienie pomocy potrzebującym, które gwarantuje spokój i daje bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu.
– Miniony rok był dla żołnierzy naszej brygady rokiem czynnego podnoszenia kwalifikacji poprzez aktywny udział w różnorodnych kursach i szkoleniach, m.in. z zakresu ratownictwa medycznego, SERE B i innych, które gwarantują, że zadania nałożone na brygadę i poszczególnych żołnierzy będą realizowane prawidłowo, zapewniając wysoki poziom wyszkolenia, niezbędny do prawidłowego wykonywania obowiązków z zakresu obrony powierzonego terytorium
Reklama
– powiedział rzecznik prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.
2025 r. był także czasem, w którym sztab 20. Przemyskiej BOT przeniósł się do nowego budynku w kompleksie przy ul. Okrzei 3, który również przeszedł pod zarządzanie brygady. To czas, w którym brygada otrzymała sztandar Wojska Polskiego, stanowiący dla jednostki wojskowej najwyższy symbol honorowy, znak jej tożsamości, wierności, honoru i męstwa, symbolizujący najwyższe wartości, które żołnierz ma reprezentować...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 66% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze