Reklama

„Terytorialsi” rosną w siłę [ZDJĘCIA]


20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot” podsumowała 2025 rok.


W szeregach brygady znajduje się obecnie ponad 1 tys. 900 żołnierzy. Zgodnie z mottem Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” przemyscy „terytorialsi” w ub.r.  w dalszym ciągu byli zaangażowani w niesienie pomocy potrzebującym, które gwarantuje spokój i daje bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu.

– Miniony rok był dla żołnierzy naszej brygady rokiem czynnego podnoszenia kwalifikacji poprzez aktywny udział w różnorodnych kursach i szkoleniach, m.in. z zakresu ratownictwa medycznego, SERE B i innych, które gwarantują, że zadania nałożone na brygadę i poszczególnych żołnierzy będą realizowane prawidłowo, zapewniając wysoki poziom wyszkolenia, niezbędny do prawidłowego wykonywania obowiązków z zakresu obrony powierzonego terytorium

Reklama

– powiedział rzecznik prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.

Nowy sztab, nowy sztandar

2025 r. był także czasem, w którym sztab 20. Przemyskiej BOT przeniósł się do nowego budynku w kompleksie przy ul. Okrzei 3, który również przeszedł pod zarządzanie brygady. To czas, w którym brygada otrzymała sztandar Wojska Polskiego, stanowiący dla jednostki wojskowej najwyższy symbol honorowy, znak jej tożsamości, wierności, honoru i męstwa, symbolizujący najwyższe wartości, które żołnierz ma reprezentować...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 66% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/01/2026 14:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama