Reklama

Testowali nalewki, biegali i spalali kalorie

Tegoroczna majówka w Narolu miała wyjątkową oprawę. Nie brakowało akcentów sportowych, pyszności, z których słynie roztoczańska kuchnia i dobrych napitków. Była okazja do tanecznych pląsów i patriotycznej zadumy. W „Narolskiej Majówce 2017” wzięła udział oficjalna delegacja ze słowackiej gminy Młynica, na czele z starostą Juliusem Vachmanskym.

Tegoroczny narolską majówkę poprzedził niedzielny Dziecięcy Turniej Piłkarski „Roztocze Spring Cup” (więcej na stronach sportowych). W sportowej rywalizacji wzięło udział niemal 350 młodych piłkarzy.

Międzynarodową rangę zyskał odbywający się po raz 5. na narolskim Rynku „Turniej Smaków Regionalnych Nalewek”, w którym[paywall] ocenie jury pod przewodnictwem Hieronima Błażejaka poddanych zostało 78 nalewek z Polski, Słowacji i Ukrainy.

1 maja upłynął nie tylko pod znakiem degustacji cenionych za niepowtarzalny smak i właściwości trunków. Było też i coś dla duszy, bowiem uczestnikom poniedziałkowych wydarzeń czas umilał: chór „Tanew” z Narola, zespół „Uśmiechnięte Buziaki” ze Szkoły Podstawowej w Narolu, zespół taneczny „Es-Floor” z miejscowego GOK oraz kapela Zabawa z Niemirowa.

Imprezie towarzyszyły: pokazy szermierki w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Bractwa Jana III Sobieskiego z Narola, gry, zabawy, konkursy i kiermasze. Nie zabrakło smacznego jadła, o które zadbały członkinie kół gospodyń wiejskich z terenu gminy, a także: przepysznych serów, miodów, dżemów i innych tradycyjnych wyrobów. Gwiazdą tegorocznej majówki w Narolu była kapela Góralska Hora.

Tym, którzy podczas długiego weekendu zapragnęli zażyć nieco ruchu, z pewnością do gustu przypadły także gorące hity serwowane przez didżeja Tigera i sprzyjająca spalaniu nadprogramowych kalorii zumba.

Biegi, koncerty i patriotyczne akcenty

Poniedziałek upłynął pod znakiem sportowych rozgrywek. Na stadionie w Narolu zmierzyły się zespoły oldbojów 35 plus. Do rywalizacji o Puchar Prezesa MKS Roztocze Narol stanęły drużyny z: Młodowa, Horyńca-Zdroju, Oleszyc, Bełżca, Łaszczówki, Tomaszowa Lubelskiego i Narola. Laur zwycięstwa powędrował do oldbojów z Narola,  którzy potwierdzili wysoką formę.

Reklama

W południe ulicami Narola i Lipska pobiegli uczestnicy 34. Narolskich Biegów Ulicznych.

Na wieczór w ramach Roztoczańskiej Nocy w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym w Narolu przygotowano natomiast spektakl taneczny Cztery pory roku – Impresja w wykonaniu zespołu „Es-Floor”, a potem scenę opanował zespół „Sonata”, serwując zgromadzonej publiczności folkowe brzmienia. Na zakończenie z koncertem Jak wygląda wiatr wystąpiła Anna Broda.

Majówkę zakończyły tradycyjnie obchody patriotyczne, zainaugurowane mszą św. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Narolu w intencji ojczyzny i straży pożarnych. Elementem uroczystości pod pomnikiem było nadanie odznaczeń strażakom z OSP z terenu gminy Narol.


Nagrodzeni w V Turnieju Smaków Regionalnych Nalewek.

Nagrody w Turnieju Smaków Regionalnych Nalewek:

Nagroda „Grand Prix” – nalewka „Czarna porzeczka wytrawna”, nalewka z mięty, pokrzywy i melisy oraz nalewka „Wiśnia czarna górska” autorstwa Wojciecha Suchanka

Reklama

Pierwsze miejsce: nalewka „Mirabelkowa” Mariusza Fika

Drugie miejsce: nalewka z żurawiny Haliny Janowicz

Trzecie miejsce: nalewka „Mirabelka żółta” Andrzeja Kudlickiego

Wyróżnienia: nalewka z czarnej porzeczki Andrzeja Nowocienia oraz nalewka z imbiru Tomasza Potackiego

Wyróżnieni w Turnieju na Nalewkę Ziemi Narolskiej:

Franciszka Wolańczyk za nalewkę „Gryka na miodzie”,

Wiesław Kałun za nalewkę „Narolska Ratafia”.

Tytuł „Mistrzowska Nalewka Ziemi Narolskiej” zdobyła:

„Nalewka z żurawiny” Haliny Janowicz


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama