Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Grzegorza Maja, który zginął w sobotę, 18 kwietnia, w wypadku samochodowym, zgromadziły setki wiernych, duchownych oraz przedstawicieli instytucji i organizacji.
Duszpasterza akademickiego, katechetę dwóch jarsławskich szkół oraz wikariusza parafii pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu żegnali uczniowie, studenci, liczne grono duchownych z abp. Józefem Michalikiem na czele oraz przyjaciele i mieszkańcy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w środę, 22 kwietnia, w Jarosławiu. Trumna z ciałem duchownego została przeniesiona do kościoła o g. 10, a o 15 została odprawiona msza św. żałobna. Po niej przewieziono ciało do kościoła rektorskiego w Tapinie, rodzinnej miejscowości księdza. Tam o g. 19 odprawiono celebrowaną mszę św. w jego intencji. Pogrzeb odbył się w czwartek, 23 kwietnia, w kościele pw. św. Mikołaja bpa w Rokietnicy, a więc w parafii, z której pochodził ks. Grzegorz. We mszy św. i procesji na miejscowy cmentarz wzięły udział tłumy żegnających duszpasterza.
fot.Roman Kijanka
Tłumy żegnały duszpasterza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przyczynił się do śmierci dwojga ludzi ale o nich cisza.
Tak może i się przyczynił, ale nie zrobił tego specjalnie. Sam zginął... Więc bardzo proszę nie wypisywać takich rzeczy. A po drugie myślę, że rozgłos na stronach internetowych nie jest tak ważny jak modlitwa i pamięć. Więc lepiej zrobisz jak się pomodlisz za te osoby zamiast pisać zbędne komentarze.
Winny śmierci dwojga młodych ludzi bohaterem ? Tak to możliwe tylko w rejonach gdzie nie podzielnie władze trzyma Kościół. Robią sobie co chcą , są ponad . A ludzie?, Nic , nic sobie z tego nie robią , tylko się jeszcze za nich modlą. To się kiedyś musi skończyć ,mają władzę lecz kiedyś nadejdzie taki dzień że ich rozliczymy z tych wszystkich podłości .
bohater? ciekawe jaki pogrzeb miała ta dwójka? też taki huczny?
u Uważam,że do wypadku mogło przyczynić się przemęczenie księdza.Kto po ludzku wytrzyma tylu funkcji:rzecznik Kurii,katecheta,kapelan na PWST i jeszcze odpowiedzialny za światowe dni młodych w Krakowie. Myślałam że tylko POLITYCY mają tyle wakatów na jedną osobę.Np.Dyrektor szpitala w jednym mieście w tym samym mieście w drugim szpitalu ordynator i jescze radny sejmiku oraz biegły i myśliwy.Czy to uczciwie i dobrze można na tych funkcjach wywiązywać się z tych zadań.Dlatego nie dziwmy się że młodzież nie zna dobrze podstaw wiary,bo ksiądz co drugą lekcję obecny a Ordynator lekarz niedostępny ani w tym ani tamtym szpitalu.Ocenę przyczyny śmierci zostawmy.Te funkcje obkładania jednego prowadzą do takich sytuacji min.
przeczytaj Kurier Lubelski tam są zeznania panienki a zmienisz zdanie
Czytam te wszystkie komentarze i aż dech zapiera w piersi..Nie chcę nikogo oceniać, bo to nie mnie osądzać tylko Najwyższemu.Kazań nie mam zamiaru prawić , powiem tylko to co płynie prosto z serca. Już pewnie się domyślacie,że jestem wierzący i powiem Wam więcej nie wstydzę się tego , choć to teraz nie jest ważne . Dla mnie KAŻDY ksiądz jest jak apostoł Jezusa, dlatego staram się nie wypowiadać negatywnie na temat duchownych, choć przyznam że czasami jest ciężko. Jeśli chodzi o moje zdanie, to bez znaczenia czy wypadek spowodował tak jak piszecie ksiądz czy równie dobrze mógłby być to zwykły szary człowiek. Przede wszystkim to był WYPADEK, nikt celowo nie chciał doprowadzić do śmierci dwóch osób, a przy tym zabijając samego siebie. Powiem nawet więcej ,jestem pewny że ten Ksiądz, który prowadził samochód, gdyby wiedział chwilę przed wypadkiem do czego zaraz dojdzie, a miałby możliwość wyboru : jego życie czy dwójki młodych ludzi, wybrałby ich . Sam był młodym mężczyzną, miał zaledwie 35 lat a przez 10 lat posługi kapłańskiej tyle w życiu doświadczył. To nie ma znaczenia czy go znałem czy nie , ważne jest to czego dokonał w życiu innych ludzi. Gdybyście widzieli z jaką wielką wiarą i pasją zapraszał do Domu Ojca,jak garściami garnęła się do niego młodzież, w jaki sposób mówił o Bogu, jak dzielił się rozważanym Słowem Bożym podczas każdej homilii. Może wtedy zrozumielibyście dlaczego tyle osób towarzyszyło mu podczas mszy pogrzebowej. Gdyby był mordercą- zabójcą na pogrzebie osób byłoby niewiele. Te trzy tragicznie zmarłe osoby są teraz na Górze , gdzie niczego im nie zabraknie bo żyją Bożą radością. Nie ma ich tu na ziemi, bo tam byli bardziej potrzebni. Boskie plany nie są nam znane, ale jedno jest pewne nie są one złe i nie działają na naszą niekorzyść. Proszę uszanujcie ich pamięć i nikogo nie osądzajcie. Pokój ich duszom +
ksiądz to po prostu człowiek a nie apostoł i obowiązuje go np. zapięcie pasów, jak wszystkich , a żal mi tych młodych- bo mieli życie przed sobą
to prawda zgadzam się w 100%. Ksiądz to przede wszystkim normalny człowiek. Jednak należy pamiętać, że w drugiej osobie należy postrzegać samego Boga ;) To że miałby zapięte pasy niczego by nie zmieniło,ale to jest już inna kwestia ;)
jak miał zapięty pasto uderzenie poduszkinie rozwaliło by tętnicy
Ksiądz nie zapinał pasów bo chorował i był do tego upoważniony.
szkoda ze w całym tym nie szczęściu mówi się tylko o czarnej mafii wykonującej dobrze płatną pracę przestańmy wreście gloryfikować tych którzy na to nie zasługują.
Ksiadz nie zapiol pasow i zginal. Tamta dwojka tez nie zapiela pasow wiec tez ponosi odpowiedzialnosc. Moze gdyby mieli zapiete przezyliby????. Ale co komu pisane
Przyczynił się do śmierci dwojga ludzi ale o nich cisza.
Tak może i się przyczynił, ale nie zrobił tego specjalnie. Sam zginął... Więc bardzo proszę nie wypisywać takich rzeczy. A po drugie myślę, że rozgłos na stronach internetowych nie jest tak ważny jak modlitwa i pamięć. Więc lepiej zrobisz jak się pomodlisz za te osoby zamiast pisać zbędne komentarze.
Winny śmierci dwojga młodych ludzi bohaterem ? Tak to możliwe tylko w rejonach gdzie nie podzielnie władze trzyma Kościół. Robią sobie co chcą , są ponad . A ludzie?, Nic , nic sobie z tego nie robią , tylko się jeszcze za nich modlą. To się kiedyś musi skończyć ,mają władzę lecz kiedyś nadejdzie taki dzień że ich rozliczymy z tych wszystkich podłości .