Reklama

Tłumy pożegnały śp. ks. Grzegorza

27/04/2015 08:35

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Grzegorza Maja, który zginął w sobotę, 18 kwietnia, w wypadku samochodowym, zgromadziły setki wiernych, duchownych oraz przedstawicieli instytucji i organizacji.

 Duszpasterza akademickiego, katechetę dwóch jarsławskich szkół oraz wikariusza parafii pw. NMP Królowej Polski w Jarosławiu żegnali uczniowie, studenci, liczne grono duchownych z abp. Józefem Michalikiem na czele oraz przyjaciele i mieszkańcy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w środę, 22 kwietnia, w Jarosławiu. Trumna z ciałem duchownego została przeniesiona do kościoła o g. 10, a o 15 została odprawiona msza św. żałobna. Po niej przewieziono ciało do kościoła rektorskiego w Tapinie, rodzinnej miejscowości księdza. Tam o g. 19 odprawiono celebrowaną mszę św. w jego intencji. Pogrzeb odbył się w czwartek, 23 kwietnia, w kościele pw. św. Mikołaja bpa w Rokietnicy, a więc w parafii, z której pochodził ks. Grzegorz. We mszy św. i procesji na miejscowy cmentarz wzięły udział tłumy żegnających duszpasterza.


fot.Roman Kijanka
Tłumy żegnały duszpasterza.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2015-04-27 21:32:06

    Przyczynił się do śmierci dwojga ludzi ale  o nich cisza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Studentka - niezalogowany 2015-04-28 10:56:10

    Tak może i się przyczynił, ale nie zrobił tego specjalnie. Sam zginął... Więc bardzo proszę nie wypisywać takich rzeczy. A po drugie myślę, że rozgłos na stronach internetowych nie jest tak ważny jak modlitwa i pamięć. Więc lepiej zrobisz jak się pomodlisz za te osoby zamiast pisać zbędne komentarze. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Realista - niezalogowany 2015-04-29 20:10:37

    Winny śmierci dwojga młodych ludzi bohaterem ? Tak to możliwe tylko w rejonach gdzie nie podzielnie władze trzyma Kościół. Robią sobie co chcą , są ponad . A ludzie?, Nic , nic sobie z tego nie robią , tylko się jeszcze za nich modlą. To się kiedyś musi skończyć ,mają władzę lecz kiedyś nadejdzie taki dzień że ich rozliczymy z tych wszystkich podłości .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości