Choć w porządku obrad XVII sesji rady gminy Radymno widniało 11 punktów, a radni mieli do podjęcia 4 uchwały, w tym dwie dotyczące skarg na działalność wójta, to tematem przewodnim obrad była jawność działań rządzących gminą. Frakcja rządząca na czele z wójtem uważa, że wszystko w tym względzie jest w porządku, opozycja grzmi, że rada zbliża się do standardów białoruskich.
Na ostatniej sesji rady gminy Radymno (3 lutego br.) bardzo mocno wybrzmiało pytanie o przejrzystość funkcjonowania zarówno samej rady, jak i wójta oraz całego urzędu gminy. Punktem zapalnym stało się przyjęcie porządku obrad, w którym po raz kolejny zabrakło punktu „wolne wnioski”. Z prośbą o dołączenie takiego punktu zwrócili się radni klubu „Zrównoważony rozwój”, a wobec jej odrzucenia głośno protestowali i domagali się wyjaśnień. Na pierwszej linii konfliktu stanął radny[paywall] Tadeusz Grendus. Przekonywał, że ludzie chcą wiedzieć, co się dzieje w gminie, przypominał hasła wyborcze wójta, obiecujące jawność działania urzędu, wreszcie przytaczał niekorzystny dla gminy wyrok sądu w sprawie odwołania ze stanowiska byłego już prezesa gminnego przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, o którego istnieniu wiedzą nieliczni. – To jest jawność? – dopytywał. – My pracujemy jak na Białorusi! – konkludował.
Były zapytania, było wszystko wyjaśnione – odpowiadał jej przewodniczący rady J. Fusiek. Rodzi się jednak pytanie, dlaczego część owej dyskusji nie mogła się odbyć na posiedzeniu rady, tym bardziej, że komisje spotkały się tuż przed nią. Paradoksem potwierdzającym zastrzeżenia opozycji jest to, że w przypadku obu rozpatrywanych skarg podczas transmitowanych online obrad rady nie wyjaśniono, jakie zarzuty formułowane są przeciw wójtowi.– Na sesji pytałem, czy sesja jest na żywo. Pan wójt odpowiadał. Dlaczego takie kłamstwo? Miałem telefony, że jednak na żywo nie było – dopytywał ten drugi. – Było i jest. A pan niech nie przychodzi z telefonami na sesję, tylko pan tu przyszedł pracować – ripostował wójt Szylar. – Pan mówisz o pracy, panie wójcie? Panie wójcie! – odciął się znacząco radny.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ten gość nigdy nie był na Białorusi a porównuje!!! Białoruś to kraj wolności ale głupoli się nie słucha
Ten pan radny patrzy na rece tej niby wladzy i zadaje niewygodne pytania ! dlatego usunieto punkt '' wolne wnioski i zapytania'' ! nie trzeba jechac na Bialorus bo ona zawitala dp gminy radymno ! Ile jeszcze bedzie ten cyrk w naszej ukochanej gminie ?!
tak to się dzieje jest jak gminą rządzi wiceposeł
To jest cyrk. Tylko ręka w górę i głosujemy.
Jeszcze zostało 4 lata, to bardzo długo.Ludzie nie wytrzymają wywiozą Wójta na taczkach.Podzielił gmine, zwasnił ludzi.Niszczy mądrych i inteligentnych.Kłania się historia jak to Polską inteligencję w 1940 niszczono, wywożono do Katynia.W tej gminie też jest egzekucja uznanych za wrogów gminy, tych, którzy mają rację lub odmienne zdanie. Tylko tyle, że bez użycia broni.Bardzo przykreJak cię widzą tak cię piszą
to jest wstyd na podkarpacie nie nagrywac tych sesji i bedzie dobrze
To jest tak jak niewiedza jest matką Sukcesu!!!!!!
Pan Wojt to przystojny chlop nadaje sie na to stanowisko nie wiem co chcecie mial tyle poparcia.
Idąc do wyborów radni głosili jawność i rozwój a teraz głosują przeciwko sobie tak naprawdę . Chyba większość radnych nie rozumiała o co wnosi klub radnych ZR. opozycja zwracała się przecież o przyjęcie wniosku o jawność sesji ale mądrzy radni nie słuchają i nie rozumieją za czym głosują.Zresztą przykład idzie od góry-- nie umieją czytać ,pisać i nie rozumieją co się do nich mówi.Ale trudno się dziwić jak się nie ma rozumu to ...po prostu nie można go użyć.
Załatwianie pracy w urzędzie ludziom bez wykształcenia i kompetencji zastraszanie tych co cos umieją . Takie teraz standardy pracy urzędu gminy Radymno
Przykład idzie z góry. PiS wzorcem postępowania.
Z tym poparciem to raczej pisz " miał" bo już nawet jego najwięksi wyznawcy się odwrocili ! A z to przystojnoscia to masz lady gust! Chyba że to pisze żona to co innego ! Ha ha
Buhahaha Buhahaha Buhahaha Czego spodziewaliście się po BogusiuNie widzieliście co wyprawiał w lesieMetry Chaba jadła
Kiedyś starsza Pani opowiadała, że zamieszany był w bardzo poważne sprawy, ma szczęście, że kolega zabrał tajemnice do grobu.Czego można się spodziewać od człowieka, który od młodych lat mataczył.Przykre ale prawdziwe., :( :(:(:(
Głos nie dostają mieszkańscy, sołtysi żeby ich nikt nie rozliczył :Po co np kanalizacja za 3 mil zł , świetlica itp jak można dostać piękny czerwony strażacki wóz .. jedni maja działki inni dotacje na działalność .. lizac 4 litery będą klaskać jak im każą. Tylko biedni ludzie maja smród bo wysypisko, bo świnki ... ile to wszystko może jeszcze trwać. ?!!!
Wójt zapisał się do PiSu i wydaje mi się że będzie bezkarny! Wszystko kiedyś się skończy i jego władza również! Szkoda straconych lat i możliwości bo nasza gmina się " zwinęła" ! Inne gminy wykorzystały środki i możliwości by mieszkańcom żyło się lepiej oraz wygodniej. Tak to jest jak się kogoś wybiera kto nie myśli samodzielnie i bez wizji !
Na ta gminę już dawno powinno wejść CBA !!!!!! Masakra co tam się dzieje !!! Co dają artykoly w gazetach .. nic ...mamy przykład bezkarne dyrektorki jak również pianek urzędniczki które są pod ochroną..
Mam pytanie czy wójt i jego spół wie co oznacza słowo jawność
Żartujesz? Przecież większość ,,ni citati ni pisati" Wójtowi napisali licencjat potem magisterkę (nawet drukowali w urzędzie bo go nie było stać na papier i tusz) . I jak on może coś rozumieć.
Masz rację ! Takie wykształcenie to tylko papier a w głowie pustka! Ale otoczył się takimi samymi co mają naciskac przycisk lub łapka w górę! Gmina Radymno stała się cyrkiem stacjonarnym który zakotwiczył się w budynku gminy! "" Niejawność i rozbój "" w pełnej krasie!
Co wy chcecie od wójta macie aswalty,oświetlenie za tamtego było lepiej ? jest smród będzie chlewnia będzie praca!
Widać tobie do życia niewiele potrzeba! Asfalt ,światło i praca w świniarnia! To jest szczyt twoich możliwości ,ale wystarczy pojechać do innych gmin to widać różnicę ! Tak poprzedni wójt był dobrym gospodarzem bez żadnych dotacji i uni rozbudowal gminę a obecny nie potrafi dokończyć jego dzieła mimo że ma duży budżet! Ale on wszystko" marnowi"
Wszyscy radni powinni być rozliczani. Fakt w tej gminie tylko rękę potrafią podnosić,, na nakaz wójta. Pan wiceprzewodniczący to tylko upomina i bije pianę, na każdej sesji nic tylko bije pianę i bije pianę, żadnych merytorycznych odpowiedzi na pytania.
No właśnie czy do bicia piany nie ma lepszego w Ostrowie!? Hahaha
Najlepszym na dzień dzisiejszy jest Jozin z Bazin i trudno go przebić !
Zapytaj dyrektorke koleżankę wujta ona pewnie wie
Dyrektorka nie wie co sie z nia dzieje a co dopiero ze szkola ! Szkola w Dunkowicach nie funkconuje nauczyciele ze wzgledow psychicznch i fizycznych nie sa w stanie prowadzic zajec ! Czesc jest na zwolniemiach ci co jeszcze ucza mysla tez isc na zwplnienie !
Jeśli mają problemy z psychika to w ogóle nie powinni uczyć w tej szkole czy też innej. Co do kolejnych zwolnień, to ma Pan/Pani jakieś konkretne informacje? Nauczyciele robią wszystko żeby zaszkodzić dzieciom, nawet nie dyrekcji. Więc o czym my w ogóle mówimy... O czym ta dyskusja...
Aaach polszczyzna taka trudna... Chyba z Duńkowic, szkoła starych nauczycieli... PRYWATNY FOLWARK
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Pani Sekretarz nadal pracuje w gminie? O co w tym chodzi ? Co wujta nadal nie poinformowany..artykol w gazecie był on się wypowiedział i nadal jest jak było. O co w tym chodzi ?
Pani sekretarz jest najmądrzejsza i kompetentna osoba w tym burdelu ! Zwolnią ja to kto zajmie tak odpowiedzialne stanowisko jak tam pracują po kursach weekendowych ! Za tyle jej pracy w urzędzie zostawcie ja w spokoju !
Żartujesz? Przecież większość ,,ni citati ni pisati" Wójtowi napisali licencjat potem magisterkę (nawet drukowali w urzędzie bo go nie było stać na papier i tusz) . I jak on może coś rozumieć. To już jest poważne oskarżenie i jest na to paragraf. Z tego co wiem to Wójt skończył studia zanim został Wójtem, więc jak mógł drukować w urzędzie. Na jego miejscu zwróciłabym się do odpowiednich instytucji o ustalenie adresu IP i wytoczyła proces o oszczerstwa i pomówienia, jest to jak najbardziej możliwe. Wszyscy tacy mądrzy zza komputera, a błędów ortograficznych się nie wstydzą, co nawet komputer poprawia, trzeba tylko włączyć myślenie. Im mniejszy kundel tym głośniej szczeka.
Panie Wójcie, to są oskarżenia poważne, zachęcam do pójścia na drogę sądową. Zapłaci co najmniej 10 tys. i przeprosi na łamach prasy, to dowie się, co to ochrona dóbr osobistych i pomowienia, i że w Internecie nie jest się anonimowym. Znam osobiście przypadek, w którym tyle zapłaciła osoba za tego typu wpisy w mediach społecznościowych i też wydawało jej się, że jest pod anonimowym kontem, ale sąd i prokuratura szybko to ustaliła. Z chamstwem tylko tak się walczy i do tego zachęcam, bo niektórzy dorwą się klawiatury i jazda po innych, obrażanie, kłamstwa, pomówienia. A w dzisiejszych czasach to już norma takie procesy i zazwyczaj za grube pieniądze, a tu akurat wiele osób wie kiedy Pan studia kończył. Zachęcam do podjęcia kroków prawnych.
Ten gość nigdy nie był na Białorusi a porównuje!!! Białoruś to kraj wolności ale głupoli się nie słucha
Tylko według PISoBOLSZEWIKÓW.
Ten pan radny patrzy na rece tej niby wladzy i zadaje niewygodne pytania ! dlatego usunieto punkt '' wolne wnioski i zapytania'' ! nie trzeba jechac na Bialorus bo ona zawitala dp gminy radymno ! Ile jeszcze bedzie ten cyrk w naszej ukochanej gminie ?!