Tak jak w wielu miastach Polski, tak i w naszym regionie odbyły się protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. „Wypier…lać” i „Je..ać PiS” to hasła, które zyskały największą popularność w Przemyślu. W Przeworsku ktoś zdewastował ogrodzenie bazyliki pw. Ducha Świętego.
W czwartek, 22 października, Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przesłanka eugeniczna do wykonania aborcji nie jest zgodna z polską konstytucją. Wywołało to falę protestów, które rozpoczęły się już tego samego dnia. W czwartek w Przemyślu przed siedzibą PiS zebrało się kilkanaście osób, w piątek i sobotę były to raczej ciche, kilkuosobowe protesty, ale w niedzielę i poniedziałek na Wybrzeżu Piłsudskiego zgromadziło się już sporo osób.
– Kobiety w tym kraju nie są pewne swojego zdrowia i życia – stwierdziła liderka demonstracji[paywall] w Przemyślu Anna Grad-Mizgała.
Zaznaczyła, że usunięcia ciąż, kiedy występuje podejrzenia u dziecka zespołu Downa, stanowią „jedynie 20 procent” wszystkich aborcji wykonywanych z powodu uszkodzenia płodu. – Zastanawiam się, czy jeden lub drugi pan, którzy tak się cieszą, że ta przesłanka została przez Trybunał Konstytucyjny uchylona, zaadaptowaliby dziecko z zespołem Downa. Czy zdają sobie sprawę, co to jest opiekować się całe życie dzieckiem z zespołem Downa? – mówiła.
Zaznaczyła, ze wielki szacunek należy się matkom, które w pełni świadomie zdecydują się na urodzenie takiego dziecka, ale „nie można nikogo zmuszać do takiego heroizmu”.
Podobnie jak inni zabierający głos, uznała, że kobietom odbiera się prawa do decydowania o własnym ciele oraz przeżywania ciąży i macierzyństwa po swojemu.
W niedzielę wieczorem manifestanci zebrali się na Wyb. Piłsudskiego przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Na koniec przeszli przed kurię metropolitalną, gdzie na bramie zawiesili tekturowe transparenty z wypisanymi hasłami. Obok katedry doszło do przepychanek między uczestnikami protestu a starszym mężczyzną.
Policja wezwała obecnych na placu Katedralnym do rozejścia się. Po trzecim komunikacie, uczestnicy zakończyli pikietę. W tym czasie grupa osób, głównie związanych z Męskim Różańcem, odmawiała przy drzwiach katedry różaniec.
W poniedziałek natomiast manifestanci dołączyli do ogólnopolskiej akcji blokowania ruchu na ulicach. Przeszli z Piłsudskiego na Plac na Bramie. Poruszali się jednak chodnikiem, a ruch blokowali, zajmując na dłuższy czas przejścia dla pieszych. Wśród uczestników wydarzenia było dużo młodzieży szkolnej, także ze szkół podstawowych.
Najczęściej pojawiającymi się hasłami podczas protestów było: „wypier…ać”, „je..ć PiS” oraz przyśpiewka „Cała Polska śpiewa z nami, wyp…lać z pisiorami”. Były także inne: „Godek do wora, wór do jeziora”, „Wasze kaplice, nasze macice”, „Trzeba było nas nie wkur…ać”, „Wybór, nie zakaz”, „Moje ciało, moja sprawa”.
Sporo kierowców pozytywnie reagowało na odbywającą się manifestację, czemu dawało wyraz rytmicznym użyciem klaksonu.
Protesty odbyły się także w Jarosławiu i Lubaczowie. – Był to jeden z największych protestów w historii tego regionu. Większość uczestników niosących własnoręcznie przygotowane transparenty stanowili młodzi ludzie. Obok Rzeszowa, Przemyśla, Jarosławia, Tarnobrzegu i Jasła Lubaczów stał się jednym z najsilniejszych zbuntowanych miast Podkarpacia – powiedział radny powiatu lubaczowskiego Marcin Piotrowski.
Podczas marszu zapalono znicze przed biurem poselskim wywodzącej się z tego regionu posłanki PiS Teresy Pamuły.
W nocy z soboty na niedzielę ktoś wymalował na bramie bazyliki w Przeworsku napisy: „Zajmijcie się ciałem Chrystusa” i „Won od kobiet”. – Nie chciałem zgłaszać tego zdarzenia, ale policja sama się nim zainteresowała. W związku z tym, że jest to zabytek, sprawa będzie prowadzona z urzędu – powiedział nam proboszcz ks. Tadeusz Gramatyka.
Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, aborcja ze względu na podejrzenie ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z zapisem gwarantującym każdemu prawo do życia. Protestujący nie zgadzają się z tą argumentacją, twierdząc, że odbiera ono kobietom prawo do godności. Od wyroku trybunału jednak nie ma odwołania. Na co liczą manifestanci? – Nie uważam tego trybunału za sąd. To jest polityczna wydmuszka partii rządzącej – powiedziała w rozmowie z ŻP Anna Grad-Mizgała. Przyznała, że nie spodziewała się takiego orzeczenia – liczyła, że tzw. kompromis aborcyjny zostanie utrzymany. – Teraz to jest problem rządu i władz, co zrobić z tymi protestami. Nie mieli problemu, żeby nie publikować prawomocnych wyroków Trybunału Konstytucyjnego, kiedy ten był jeszcze niezawisłym sądem. Teraz niech się zastanawiają. My chcemy mieć prawo do decydowania o swoim ciele – podkreśliła.
PB
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kościół nie będzie bezczynnie przyglądać się działalności małolatów. Od jutra wystawi przed świątyniami jednostki straży pedofilskiej , których ma całe zastępy !
To nie kobiety to wykolejone dzieczyny!
Większość gówniarzy nic nie wiedzą o życiu. Do roboty, a nie ulice blokować kiedy ludzie z pracy wracają. Stoją i japy drą. Protest nie w takim stylu, bluźnierstwa i nauka młodszego społeczeństwa jak wyrażać swoje poglądy. Żenada, Pisu nikt nie lubi, jak i ja, protest nie w takiej formie. Żenada co ta młodzież wyprawia, za komuny już dawno by zostali spałowani i z płaczem do mamusi by biegli. Gdzie policja czy wojsko, rząd nic nie robi, czeka aż krew się poleje. Po co to jest dewastować pomniki, czy kościoły, co robią w innych miastach. Do nauki albo do pracy dzieci.
Rządowa aborcyjna ustawka, aby ludzie nie połapali się, że właśnie sejm uchwalił ustawę która umożliwia pod przymusem zaszczepienie wszystkich Polaków eksperymentalnymi szczepionkami genetycznymi modyfikującymi ludzkie DNA.RZĄD PRZYJĄŁ USTAWĘ UMOŻLIWIAJĄCA PRZYMUSOWE SZCZEPIENIA - WOLNEMEDIA.NETPILNE PRZESŁANIE DR CARRIE MADEJ W SPRAWIE SZCZEPIONEK CV 19 CYFROWY OBÓZ KONCENTRACYJNY - CDA.PLYOUTUBE.COM - WSTRZYMANO GLOBALNE TESTY SZCZEPIONKI NA KORONAWIRUSA. U PACJENTA WYKRYTO GROŹNE SKUTKI UBOCZNE
Lwia cześć protestujących nie ma jeszcze praw wyborczych, ale może się wypowiadać na tematy o których nie ma bladego pojęcia. Gdzie są rodzice tych "młodych gniewnych".
Głupiś jak but a lewej nogi!
Rozumiem ze przygarniesz w dniu jutrzejszym "potworki" od sióstr służebniczek z brzozowa którymi się opiekują. Wystarczy ze weżmiesz na tydzień "takiego bez nosa, czy z połową czaszki. coś chętny czy fujarka już zmiękła
To nie kobiety to rozwydrzone , rozkapryszone , wulgarne , chamskie nastolatki , blokują znów dziś ulice nie zachowują dystansu a przemyska policja udaje ,że nie widzi .
Towariszcz premowil że nie odpuści
TVPiS Rzeszów jak i Radio od kilku dni oczywiście milczą na ten temat. Za to "słuszne" marsze, pielgrzymki, drogi krzyzowe itp. są pokazywane i komentowane. Gdzie jest rzetelność i obiektywizm dziennikarski ? Nie ma. "towarzysze dziennikarze" wypełniają pokornie rozkazy i przekazy z centrali.
Prawidłowo , szkoda czasu antenowego dla idiotów .
Najczulszy punkt rządzących to TVPiS nie kościół kto jest przeciw jest uważany za lewaka tak twierdzą w mediach
Szczujnia centralna - czyli organ propagandowy partii - z sowicie opłacanymi "towarzyszami" - oportunistami i klakierami - przebił już dawno telewizję partyjną w korei północnej.
Ostatnia wypowiedź Pana Kaczyńskiego jest jasnaPiS = KościółKościół = PiSAtak na PiS to atak na KościółAtak na Kościół to atak na PiSNastępny co chce być równy Bogu.Przynajmniej za takiego się uważa
Ty się eutanazji bój i nie dycyduj za kogoś
Nawet w tym nędznym podkarpaciu smarkata , zdziczała dzicz umiejętnie sterowana przez szatańskie lewackie międzynarodowe siły pod pretekstem zerwania aborcyjnego kompromisu chce zostać wyzwolona od t niemal tysiącletniej polskie tradycji narodowej , norm moralnych obowiązujących od wieków oczywiście z modyfikacją , ma zapanować noc nowych lewackich norm gdzie nie ma miłości bliźniego , tradycyjnych świąt chrześcijańskich , zabijanie dzieci poczętych wedle kaprysu prymitywnej panienki traktująca seks jako sport , oczywiście w dalszej kolejności eutanazja czyli zabijanie na życzenie chorych i ludzi starszych jak np. w Belgii czy Holandii a w dalszej kolejności zamianę czasem ponad 1000 letnich świątyń na agencje towarzyskie , puby, galerie , hotele itp. przybytki czasem rozkoszy. Ale drogi młode polskie damy , przyszłe matki polki my się nie damy , na pewno nie będzie jak na zachodzie Europy , nie rozumiecie puste "pały " jak jesteście manipulowane , przecież lewackie agitatorki i agitatorzy i inne siły chcące obalić dotychczasowy porządek prawny , moralny i etyczny jeżdżą z centrali głównie Warszawy na wg nich prowincję lub jak kto chce zadupie jak Rzeszów ,Jarosław Lubaczów , oczywiście największe dziadostwo Przemyśl by agitować , podburzać by ogień lewackiej rewolucji zanieść w każdy zakątek naszej polskiej ziemi by jak np w Warszawie , Poznaniu czy o zgrozo w Krakowie i innych nawet mieścinach profanowano bazgrołami pięknie odnowione katedry , bazyliki , kościółki , przerywano prostacko msze święte , znieważano pomniki historii i o zgrozo Ojca Świętego Jana Pawła II który tyle dobrego zrobił przez lata poprzez nieustanne apele i naukę ratując wiele istnień ludzkich od śmierci abortowania co w komunizmie było normą czyli aborcja na żądanie . I dzisiaj ta niby nowoczesno - komputerowa dzicz , nieprawdopodobna chołota obojga płci , czasem narkomani i podpici bo strajk kobiet to zwykle brednie, być może są wśród nich uratowani przez nieustanną nauką kościoła katolickiego o poszanowaniu każdego życia do poczęcia do naturalnej śmierci mają czelność atakować wiernych , może swoje matki czy babki w czasie mszy świętych , obrażać i znieważać osoby świeckie i duchowne , zakonnice które zajmują się ciężko chorymi , porzucanymi dziećmi czy osobami starymi w końcówce swojego życia , to są nowocześni barbarzyńcy by było jasne , to współcześni Hunowie czy Wandale , bandytyzm moralny i duchowy. Ale , ale drogie młode puste koleżanki i ich kolesie , również puste głąby którym to imponuje , którzy to dziadostwo popierają i się przyłączają się do ustanowienia nowego porządku moralnego "rubta co chceta" niczym nie różnią się oprócz czasokresu od rewolucjonistów francuskich z końca 18 wieku , rewolucji meksykańskiej 1910 roku, próba ustanowienia bezbożnego systemu republikańskiego w Hiszpanii w 1935 r. czy bolszewickiej rewolucji w Rosji 1917 r. a czym się wszystkie cechowały , właśnie szatańską nienawiścią do religii katolickiej , burzeniem i podpalaniem świątyń , kościołów ,zakonów , cerkwi i monastyrów w przypadku Rosji sowieckiej , mordowaniem niczemu niewinnych księży , zakonnic , popów i świeckich wiernych , ścinaniem krzyży , niszczeniem obrazów o tematyce sakralnej , rozbijaniem rzeźb i w wszystkiego co związane z chrześcijaństwem oraz wprowadzenie rządów rewolucyjnych czyli zbrodnie , mordy , morze krwi i nędzy , chaosu , strachu i beznadziei , np gilotyna , nie wiecie do czego służyła? Czy tego chcenie drodzy rewolucjoniści , tylko za to że kościół katolicki niezmiennie stoi za ochrona życia od poczęcia , bo takie jest nauczanie KK od wieków. Tylko za to tyle nienawiści widziałem na twarzach tych smarkatych dam czy równie smarkatych kolesi , tylko za to chcecie w dobie straszliwej pademii która dopiero się rozwija , rozpoczyna zdemolować i zdezorganizować życie kraju , nas wszystkich , młodych i starszych , dzieci i ludzi chorych , zdemolujecie finanse państwa nikt nie dostanie pieniędzy wasze mamusie czy kochane was popierające mamusie emerytury czy renty , nauczyciele lekarze czy inne branże pensji , rozwalicie Polskę zostaniecie w biedzie , nie będziecie mieć co włożyć nie tylko do cipek ale co ważniejsze do gara. Nie rozumiecie tego bo jesteście pierwszym pokoleniem wychowanym bezstresowo w miarę dobrobycie , leniwe , roszczeniowe ale kolesie obydwu płci to się już kończy , skończy się tzw zachód i wczasy w Turcji czy Egipcie czasem Tajlandii , skończą suszi , drogie restauracje i puby , skończy się pozorny dobrobyt który mamy dzięki wejściu do UE. Polska jest nadal traktowana i zaliczana do krajów rozwijających się , dobrobyt pozorny i jeśli nawet za lata ta pademia ustąpi cały świat będzie ekonomicznie i gospodarczo zdemolowany , Polska znowu wróci na pozycję dziadowską jaka była w całej niemal historii , w wy dzisiejsi burzyciele ustalonego ładu i porządku będziecie prosić o kawałek zwykłego chleba , odechce się wam niezobowiązującego seksu zaś tzw zachód do którego tak lgniecie jak muchy do lepu wypnie się na was tyłem , bo sam będzie i już jest pogrążony w totalnym chaosie i beznadziei. Tego chcecie , to wywołujcie nadal chaos i wrzeszcie szatańskim nienawistnym co widzę codziennie na ekranach głosem " moja macica" , "dupa nasza" , "wypierdalać" , myślę że was właśnie wypierdolą , będziecie rewolucjonistki i wasi kolesie żałować każdego wypowiedzianego plugastwa , obrażania niewinnych ludzi , każdej profanacji świątyni czy mszy świętej. Nie wierzycie , zobaczycie. Resztę niech wam do powiedzą wasze postępowe mamusie które zezwalają na zło , czasem modlące się za was babcie. Osobiście mam tyle do powiedzenia w największym oczywiście skrócie.skrócie.profanacji mszy śwuetejgłównie Warszawy
Czy pan na prawdę nie rozumie idei tego protestu?Tu nie chodzi o aborcję na widzimisię tylko w sytuacji gdy donoszenie. takiej ciąży wiąże się z ryzykiem śmierci matki lub męczarni narodzonego np. bez połowy czaszki Ale co pan może o tym wiedzieć, ...
Singe nie dziw się. Idiotów nie sieją, tylko się rodzą. Bełkot stetryczałego "lokalnego patrioty", który nie może zrozumieć, że kościoły i msze w nich celebrowane zostały wcześniej sprofanowane przez kler, który prowadził w nich nachalną agitację wyborczą pisu i dudy, przy okazji obrażając ludzi inaczej myślących. amen.
Do Singer pan naprawdę rozumie wszystko, pan wie co ma napisać, pan się zastanawia nad każdym słowem, czasem gorzkich, czasem ostrych ale adekwatnych do każdej sytuacji. Zbyt długo pan żyje by nie rozmiał różnych ludzkich błędów i przywarów. Pan widzi, słyszy jeszcze i rozumie dlatego zadaje sobie trud napisania tego "com napisał napisałem". Odpisuje pan jedynie dlatego że interlekutor jest w miarę kulturalny w swoim subiektywnym wpisie, jedynie zarzucanie panu niezrozumienia idei próby rozsadzania podstaw funkcjonowanowania organizmu jakim jest pańtwo jest niepoważne panie kolego Singe. A może kolega nie rozumie osserwstora
Nie ma nic gorszego jak stary kawaler bezdzietny prezesso PiSo zabiera się za babskie sprawy o których nie ma pojęcia bliżej mu do księżyca ponoć kiedyś go ukradł
Jarosław Rajmundowicz Zbawiciel mówi językiem starej, dobrej komuny, ale temu trudno się dziwić, skoro całe lata strawił na uważnym studiowaniu "Dzieł Wszystkich" tow. Lenina , które na 18. urodziny sprezentowała mu rodzicielka (cenzorka w pewnym wydawnictwie). Ogromna wiedza z tego bestselleru przydała mu się w pracy partyjnej i karierze politycznej, a także w pisaniu pracy doktorskiej. Atak na towarzysza Jarosława, to atak na PiS i Kościół. Zdradzieckim knowaniom zakamuflowanych opcji mówimy stanowcze NIE, a o rzeszcie się dowiecie patrząc na poniższą fotkę:
Niekoniecznie jest to zła rzecz, uważam, że wszyscy mają swoje własne powody. Soccar
Nawet do ciemnogrodu dotarło, jakie spustoszenie poczynił duet PiS&Kościół. Pazerność+pozbawienie kobiet godności. Brak poszanowania społeczeństwa. Tańce rządu u Rydzyka. To jakaś paranoja niespotykana w innym cywilizowanym państwie. Huk upadającego duetu usłyszą na Uralu.
do osserwatore premyslenses.Nie pochwalam wulgaryzmów i wandalizmu. Stanowczo nie!Ale szanowny Panie osserwatore premyslenses- KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU OSZCZĘDŹ.!!!Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to się milczy.Ma Pan prawo do własnych poglądów- ale proszę je zachować dla siebie, a nie raczyć czytelników wiecznie długimi wywodami.Proszę pisać pamiętnik.
Racja, Islam zaprowadzi porządek i spokój.
najgorszym wrogiem dla Polaka jest Polak
O jakich świętościach mowa?! Hahaha.Pedofilia gnoi w sukienkach świętością???!!!Z netu>zdjęcie prymasa Polski<"...To jest pan Wojtek. Pan Wojtek jest Polakiem z nazwiska i narodowości oraz szefem polskiego oddziału dużej międzynarodowej korporacji korzystającej z wielu podatkowych udogodnień, o których inni przedsiębiorcy mogą tylko pomarzyć. Pan Wojtek działa w branży ezoterycznej, poza tym zajmuje się bajkopisarstwem oraz profesjonalną interpretacją dzieł literackich. Wraz z licznymi kolegami z pracy wciąż sprzedaje swoim klientom baśń o gadającym wężu, magicznym jabłku i o takiej dużej smażalni, w której będą się smażyć wszyscy, którzy w tę bajkę nie uwierzą. Brzmi to wszystko niedorzecznie, ale usługi i produkty owej firmy wciąż cieszą się ogromną popularnością, choć trzeba uczciwie przyznać, że kilkadziesiąt lat temu przychody firmy były bardziej imponujące. Przedsiębiorstwem co i rusz wstrząsały liczne skandale finansowe i obyczajowe, których nie sposób było utrzymać w tajemnicy, dlatego w 2013 roku CEO korporacji ustąpił ze stanowiska, mimo że osobliwą tradycją firmy było pełnienie obowiązków prezesa aż do śmierci. Kryzys dosięgnął oddziału polskiego. Oprócz przekrętów finansowych oraz udokumentowanych czynów kryminalnych z pedofilią włącznie na światło dzienne wyszły korupcyjne i polityczne związki z faszyzującym rządem. Dla korporacji pana Wojtka to akurat nic nowego, bo w jej długiej historii wielokrotnie zawierano podobne deale i z nazistami, i z faszystami, a w archiwum centrali korporacji na Półwyspie Apenińskim w uroczym zabytkowym mieście (które jest jednocześnie 49-hektorwym państwem) spoczywają liczne dokumenty potwierdzające taką działalność. W ostatnich latach polski rynek zbytu okazał się dla korporacji, którą reprezentuje pan Wojtek, umiarkowanie łaskawy. Statystyczny klient docelowy jest coraz młodszy i solidniej wykształcony, więc z trudem można do niego dotrzeć z ofertą skrojoną dla obłąkańców z wykształceniem niepełnym podstawowym. Pan Wojtek, obdarzony darem przedsiębiorczości, językowej ogłady i niezaprzeczalnej erudycji, uchodzi wśród swoich klientów za leksykalnego estetę, który nie znosi wulgaryzmów, wszak odebrał gruntowne wykształcenie na elitarnych uczelniach. Mimo elokwencji, bystrości umysłu, biznesowemu sprytowi i wielu innych zalet pan Wojtek nie rozumie, że ma wypierdalać. On i jego koledzy z pracy..."
No tak jeśli ktoś jest przeciwko PiS tak jak skanduje to niech nie pobiera środków finansowych które przez tą formację został obdarowany np 500+ wyprawka szkolna itp trzeba mieć charakter
Najgorszym wrogiem dla Polaka jest pis i jego wuc kaczyński. Zamiast walczyć z covidem walczy ze swoim Narodem!
Te 500+ wsadź sobie tak gdzie słońce nie dochodzi. Już Narodu nie przekupicie. Naród się budzi, Naród otworzył oczy i widzi te wszystkie pisowski przekręty!
wykolejony PISOWCU to Cię spłodził i zapomniał utopić
Te 500+ zapytaj osoby, które nie mają dzieci i płacą podatki na takich jak ty. Przekupili cię i sprzedałeś się za 500 srebrników.
Kolejny dowód. Zabrać niektórym dostęp do internetu. Albo Tworki. Obydwie decyzje nie wykluczają się.
Mordercy! Jeśli tak im zależy na mordowaniu nienarodzonych dzieci to może zabijcie wszystkich gejów i lesbijki ? Całe LGBT ? To ono kieruje i nawołuje do nienawiści i chce aborcji !
Kościół nie będzie bezczynnie przyglądać się działalności małolatów. Od jutra wystawi przed świątyniami jednostki straży pedofilskiej , których ma całe zastępy !
To nie kobiety to wykolejone dzieczyny!
Większość gówniarzy nic nie wiedzą o życiu. Do roboty, a nie ulice blokować kiedy ludzie z pracy wracają. Stoją i japy drą. Protest nie w takim stylu, bluźnierstwa i nauka młodszego społeczeństwa jak wyrażać swoje poglądy. Żenada, Pisu nikt nie lubi, jak i ja, protest nie w takiej formie. Żenada co ta młodzież wyprawia, za komuny już dawno by zostali spałowani i z płaczem do mamusi by biegli. Gdzie policja czy wojsko, rząd nic nie robi, czeka aż krew się poleje. Po co to jest dewastować pomniki, czy kościoły, co robią w innych miastach. Do nauki albo do pracy dzieci.