Reklama

To wyjątkowe święto łączy wszystkich – Jordan

20/01/2015 15:06

W poniedziałek, 19 stycznia, wierni obrządku greckokatolickiego z Przemyśla i okolic wzięli udział w Święcie Przemienienia Pańskiego, na pamiątkę Chrztu Pańskiego, zwanego też Świętem Jordanu.

– Uroczystości Święta Objawienia Pańskiego, jednego z ważniejszych świąt w Kościele greckokatolickim, zaczęły się od liturgii w soborze Świętego Jana Chrzciciela, odprawianej przez arcybiskupa Jana Martyniaka i biskupa pomocniczego Eugeniusza Popowicza – powiedział ksiądz Bogdan Stepan, proboszcz parafii w Chotyńcu i kanclerz kurii greckokatolickiej. 


fot.Jacek Szwic
Wierni nabierali wodę, która ma cudowną moc.


fot.Jacek Szwic
Arcybiskup Jan Martyniak wypuścił białego gołębia, który symbolizuje Ducha Świętego.

Na koniec liturgii arcybiskup Jan Martyniak życzył wszystkim zgromadzonym „mnohaja lita” oraz podziękował za udział w uroczystościach władzom miasta i powiatu, parlamentarzystom i przedstawicielom służb mundurowych. Tradycyjnie po poświęceniu wody wierni czerpali ją do słoików i butelek, by zanieść do domu, bo zgodnie z wiarą ma ona cudowną moc.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama