Reklama

Tomasz Dańko czterokrotnym mistrzem świata!

JIUJUTSU W Jaworznie rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Sportowego Jiujutsu, których organizatorem była Polska Organizacja Jiujutsu na czele z prezesem Tomaszem Gują. Imprezę zdominowała reprezentacja Polski, a kapitalny występ zanotowali przedstawiciele Przemyskiego Klub Walki Wręcz Jiujutsu, zdobywając aż 8 złotych medali. Sensei Tomasz Dańko aż czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium!

Z uwagi na kryzys migracyjny i problem z uzyskaniem wizy w zawodach nie wystąpili sportowcy z: Dominikany, Bangladeszu, Kazachstanu (drużynowi mistrzowie świata z 2013 r.), Afganistanu, Iranu, Nepalu i Tunezji. Mimo różnych trudności impreza została przeprowadzona na najwyższym poziomie. Podczas niezwykle efektownej  gali finałowej odbyły się m.in. demonstracje sztuk walki (pokazy japońskich sztuk walki, aikido, boksu tajskiego, K1). Główną gwiazdą show był mistrz karate Peter Wetzelschperger, który ręką rozbijał orzechy kokosowe oraz wbijał gwoździe.

Przemyślanie gwiazdami mistrzostw

Najważniejsze były jednak zmagania sportowe. Mistrzostwa Świata Sportowego Jiujutsu zdominowali reprezentanci Polski. Zwyciężyli aż w siedmiu kategoriach. Niekwestionowaną gwiazdą czempionatu był sensei Tomasz Dańko z Przemyskiego Klub Walki Wręcz Jiujutsu. (2. Dan POJ), który aż cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium! Zdobył złoto w konkurencji walki sportowej jiujutsu w wadze 85 kg, w turnieju drużynowym, w[paywall] realistycznej samoobronie oraz w samoobronie sportowej. T. Dańko stał się tym samym najbardziej utytułowanym zawodnikiem sportowego jiujutsu w Polsce. W poprzednich mistrzostwach zdobył dwa tytuły wicemistrzowskie.

Znakomicie spisywali się inni zawodnicy z przemyskiego klubu. Podwójnym złotym medalistą w kategorii 65 kg został Jakub Jackiewicz, który pierwsze złoto zdobył w konkurencji walki sportowej jiujutsu, drugie w turnieju drużynowym. Podobny sukces odniósł Marcin Nadolski w wadze 77 kg. Wspólnie z T. Dańką triumfował w samoobronie sportowej oraz w zmaganiach drużynowych. Dodał jednak do tego także srebro w walce sportowej jiujutsu. Srebrny medal, po porażce w finale z Wojciechem Stępniakiem ze Szczytna, w wadze 100 kg wywalczył Lech Kaczor. Pojedynki z udziałem przemyskich zawodników były niezwykle emocjonujące. Przede wszystkim dzięki wymagającym przeciwnikom, którymi byli niewątpliwie przedstawiciele Argentyny, Algierii i innych państw.

Reklama

Pasjonujący był finał turnieju drużynowego sportowego jiujutsu, w którym zmierzyła się reprezentacje Polski i Argentyny. W polskim zespole wystąpiło aż trzech zawodników Przemyskiego Klub Walki Wręcz Jiujutsu: Jakub Jackiewicz, Marcin Nadolski i Tomasz Dańko. Polska wygrała 6:4, a o końcowym triumfie zdecydowała dogrywka w kategorii wagi ciężkiej, w której wystąpił W. Stępniak.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    PRZEMYŚLANIN - niezalogowany 2015-12-16 09:32:02

    BRAWO TOMEK

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama