W hali sportowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Jiujutsu. Na starcie stanęło blisko 150 zawodników z całego kraju. Rywalizowano w trzech kategoriach: sportowe jiujutsu, realna samoobrona i mocowanie jiujutsu. Kapitalnie w wadze 85 kg zaprezentował się przemyślanin Tomasz Dańko, który zdobył po raz czwarty z rzędu tytuł mistrza Polski! Gratulujemy!
Przemyski Klub Walki Wręcz Jiujutsu zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, do czego w głównej mierze przyczynił się lider drużyny sensei Tomasz Dańko. To czego dokonał przeszło do annałów sportowego jiujutsu w Polsce. Zdobywając złoty medal w sportowym jiujutsu T. Dańko potwierdził swoją supremacje w kraju w wadze 85 kg. Jest to jego czwarte z rzędu mistrzostwo Polski. Warto przy tym odnotować, że mistrzostwa Polski nie odbywają się rokrocznie, ale co dwa lata. Jego walki – półfinałowa i finałowa były głównym daniem imprezy. Bezkompromisowy, efektowny styl sprawił, że T. Dańko został wyróżniony tytułem (MVP) Najlepszego Zawodnika Mistrzostw Polski Wszechwag.
Wicemistrz świata wystartował również – po raz pierwszy w karierze – w realnej samoobronie. Konkurencja ta w dużym skrócie polega na demonstracji technik obrony własnej przed ciągłymi atakami przeciwników, nie znając uprzednio sposobów, w jakich zostanie się zaatakowanym. T. Dańko zwyciężył bezdyskusyjnie.
Do brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej dla przemyskiej ekipy przyczynili się również: Mateusz Klęsk – wicemistrz Polski w sportowym jiujutsu w wadze 65 kg oraz Marcin Nadolski – dwukrotny (sportowe jiujutsu, mocowanie jiujutsu) brązowy medalista mistrzostw w wadze 70 kg.
Równolegle z mistrzostwami Polski dla seniorów odbywał się Ogólnopolski Turniej Sportowego Jiujutsu dla młodzików i juniorów. Wystartowali w nim młodzi adepci tego sportu z Przemyskiego Klub Walki Wręcz Jiujutsu. W sportowym jiujutsu wśród młodzików 2. miejsce zajął Akif Hamzayev, w kategorii juniorów zaś Marcin Szydełko. 3. miejsce wśród juniorów wywalczył Norbert Przytuła. W mocowaniu jiujutsu w kategorii młodzików zwyciężył Filip Szurdek, a 2. miejsce wywalczył Norbert Przytuła.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze