Reklama

Tomasz Dańko w podwójnej koronie

W hali sportowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Jiujutsu. Na starcie stanęło blisko 150 zawodników z całego kraju. Rywalizowano w trzech kategoriach: sportowe jiujutsu, realna samoobrona i mocowanie jiujutsu. Kapitalnie w wadze 85 kg zaprezentował się przemyślanin Tomasz Dańko, który zdobył po raz czwarty z rzędu tytuł mistrza Polski! Gratulujemy!

Przemyski Klub Walki Wręcz Jiujutsu zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, do czego w głównej mierze przyczynił się lider drużyny sensei Tomasz Dańko. To czego dokonał przeszło do annałów sportowego jiujutsu w Polsce. Zdobywając złoty medal w sportowym jiujutsu T. Dańko potwierdził swoją supremacje w kraju w wadze 85 kg. Jest to jego czwarte z rzędu mistrzostwo Polski. Warto przy tym odnotować, że mistrzostwa Polski nie odbywają się  rokrocznie, ale co dwa lata. Jego walki – półfinałowa i finałowa były głównym daniem imprezy. Bezkompromisowy, efektowny styl sprawił, że T. Dańko został wyróżniony tytułem (MVP) Najlepszego Zawodnika Mistrzostw Polski Wszechwag.

Reklama

Wicemistrz świata wystartował również – po raz pierwszy w karierze – w realnej samoobronie. Konkurencja ta w dużym skrócie polega na demonstracji technik obrony własnej przed ciągłymi atakami przeciwników, nie znając uprzednio sposobów, w jakich zostanie się zaatakowanym. T. Dańko zwyciężył bezdyskusyjnie.

Do brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej dla przemyskiej ekipy przyczynili się również: Mateusz Klęsk – wicemistrz Polski w sportowym jiujutsu w wadze 65 kg oraz  Marcin Nadolski – dwukrotny (sportowe jiujutsu, mocowanie jiujutsu) brązowy medalista mistrzostw w wadze 70 kg.

Równolegle z mistrzostwami Polski dla seniorów odbywał się Ogólnopolski Turniej Sportowego Jiujutsu dla młodzików i juniorów. Wystartowali w nim młodzi adepci tego sportu z Przemyskiego Klub Walki Wręcz Jiujutsu. W sportowym jiujutsu wśród młodzików 2. miejsce zajął Akif Hamzayev, w kategorii juniorów zaś Marcin Szydełko. 3. miejsce wśród juniorów wywalczył  Norbert Przytuła. W mocowaniu jiujutsu w kategorii młodzików zwyciężył Filip Szurdek, a 2. miejsce wywalczył Norbert Przytuła.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama