Dziś w nocy na autostradzie A4, na wysokości MOP Kaszyce doszło do tragicznego wypadku. Autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych uderzył w barierę energochłonną, a potem spadł ze skarpy. 5 osób zginęło na miejscu, kolejna zmarła w szpitalu. 34 osoby trafiły do sześciu szpitali w regionie. 18 osób, które nie odniosły obrażeń trafiły do bursy jednej ze szkół w Jarosławiu. Część z nich po kilku godzinach zaczęło zgłaszać dolegliwości.
- Do zdarzenia doszło tuż po północy na autostradzie A4 w miejscowości Lutków, na 642 kilometrze – mówi Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu asp. szt. Anna Długosz. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autokarem na ukraińskich numerach rejestracyjnych, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze, uderzył w barierę zabezpieczającą, pokonał tę barierę i wpadł do rowu – relacjonuje. - W wyniki tego zdarzenia 41 osób zostały przewiezione do szpitali na terenie województwa podkarpackiego – podaje rzecznik jarosławskiej policji. 5 osób zginęło na miejscu, kolejna zmarła po przewiezieniu do szpitala. Stan 8 osób jest ciężki. Trwają prace nad ustaleniem przyczyn wypadku. Na razie wiadomo, że prowadzący pojazd nie znajdował się pod wpływem alkoholu. - Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem trzeźwy – mówi A. Długosz.
Na miejscu już po 9 minutach pojawili się ratownicy medyczni z Radymna rozpoczynając triaż i inicjując akcję ratowniczą. Ta trwała do wczesnych godzin porannych. Wzięło w niej udział 19 zespołów ratowniczych wspieranych przez dwa śmigłowce transportujące najciężej rannych. Poszkodowani zostali rozwiezieni do szpitali w Przemyślu, Jarosławiu, Lubaczowie, Rzeszowie, Przeworsku i w Rudnej Małej. W akcji wzięło też udział ponad setka strażaków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jedna wielka tragedia. Dlaczego w obecnych czasach jechał cały autokar ludzi. Ograniczenia w transporcie zbiorowym nie dotycza obywateli Ukrainy???
Jedna wielka tragedia. Dlaczego w obecnych czasach jechał cały autokar ludzi. Ograniczenia w transporcie zbiorowym nie dotycza obywateli Ukrainy???