W hali MOSiR w Przeworsku odbyły się XVII Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Wystartowało w nich 316 zawodników i zawodniczek z 17 podkarpackich klubów.
Organizatorem był Przeworski Klub Karate Kyokushinkai, któremu przewodzi sensei Dariusz Walas (4 dan). Uczestnicy mistrzostw rywalizowali w konkurencji kata i kumite semi kontakt, które podzielone były na 26 kategorii wiekowych i wagowych. Łącznie stoczono 245 walk kumite i zaprezentowano 178 układów kata. Swoich reprezentantów na imprezie mieli m.in: Brzozów, Dębica, Jasło, Kolbuszowa, Krosno, Leżajsk, Nowa Dęba, Mielec, Rzeszów, Stalowa Wola, Tarnobrzeg i Przeworsk. W imprezie wystąpiła 7-osobowa reprezentacja Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, który prowadzą sensei Ryszard Makara (3 dan) i sensei Jerzy Makara (3 dan). W konkurencji kumite semi kontakt walczyli: Michał Sobolak, Maciej Twice, Michał Igielski, Michał Lisowski oraz Anita Sobolak, Aleksandra Pisarska i Katarzyna Pisarska. Dla niektórych z nich były to pierwsze zawody tej rangi i sprawdzian dotychczasowych umiejętności. Trójka z nich stanęła na podium. Wicemistrzem Podkarpacia w kategorii kadetów (powyżej 50 kg) został Michał Igielski, na co dzień szóstoklasista w SP 14 w Przemyślu. Na trzecim stopniu stanęli: Aleksandra Pisarska (kadetki młodsze, do 35 kg) oraz Michał Sobolak (młodziki, pow. 65 kg).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze