Pracownicy, ale i pacjenci Obwodu Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ przy ulicy Sportowej 6 w Przemyślu, nie dają za wygraną. W przychodni kolejowej trwa akcja zbierania podpisów pod protestem przeciwko łączeniu placówki ze Szpitalem Miejskim w Przemyślu. – Nadzieja umiera ostatnia. Będziemy walczyć do końca – zapewniają pracownicy przychodni.
Władze wojewódzkie i miejskie swoje, a pracownicy i pacjenci swoje. Kiedy w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie trwała sesja, podczas której marszałek Władysław Ortyl (PiS) przedstawiał uchwałę zamiarową w sprawie połączenia OLK ze szpitalem miejskim, w placówce przy ulicy Sportowej 6 kolejne osoby wpisywały się na listę protestacyjną przeciwko połączeniu. – Przychodzą do nas nie tylko nasi pacjenci, ale i osoby niezapisane do naszej przychodni. I z Przemyśla, i spoza miasta. Wpisują się na miejscu albo zabierają listy ze sobą. Akcja rozpoczęła się pod koniec września. Listy zapełniają się błyskawicznie. Podpisów mamy już naprawdę bardzo dużo – mówią pracownicy przychodni kolejowej.[paywall]
Zdają sobie sprawę, że ich sytuacja jest bardzo trudna. Mówią, że nie rozumieją tego ogromnego pośpiechu. – Odejście od pierwszej koncepcji i pośpiech, który zaczął się na początku września, bardzo nas dziwią i zastanawiają. Koncepcja i analizy, które przedłożył nam pan dyrektor Ciompa, zupełnie nas nie przekonują . Dlaczego kłamią, że szpital miejski nie ma strat. Wiemy już, że ich strata wynosi ponad dwa miliony złotych. Tyle muszą zwrócić do funduszu zdrowia. A kto wie, czy dług nie jest większy. Więc po raz kolejny pytamy: dlaczego naszą jednostkę, która nie ma strat finansowych, zarabia na siebie, ktoś chce wciągnąć w długi? A za dwa lata chcą nas znowu połączyć z jeszcze większym dłużnikiem, czyli szpitalem wojewódzkim? – pytają retorycznie pracownicy.
Nad akcją protestacyjną zastanawiają się kolejarze, którzy są pacjentami tej przychodni. Nie ma się co dziwić, bo ci z kolejarskiej braci, którzy pamiętają czasy, kiedy sami składali się na wybudowanie tego budynku, mają prawo zapytać, dlaczego ktoś chce przehandlować ich krwawicę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.zlikwidować ten boordel, niereformowalni lekarze na emeryturki. zlikwidować ten moloch , nierentowny balansujący na zero!
zlikwidować ten boordel, niereformowalni lekarze na emeryturki. zlikwidować ten moloch , nierentowny balansujący na zero!
ty się dobrze czujesz ?